Viewsonic XG2402 Monitör Dalgalanma Sorunu

psikomalist bey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, İnventus'tan Viewsonic XG2402 monitörü aldım 1699 TL'ye. Monitör ilk gün 6-7 saat kullandım monitörün güç tusunu kapattim sadece (ekranı yani) 10 dk sonra açtığımda resimde gördüğünüz gibi gri yatay çizgiler aşağı yukarı oluşmaya başladı. Monitör açıkken DP kablosunu çıkarıp taktım monitöre bağlı olan ucunu, normale döndü monitör sonra biraz kullandım kapattım. İkinci gün sabah uyandığımda monitörü açtım yine bu çizgilerle karşılaştım. Resimdekilerle bu sefer DP kablosunu yeniden çıkarıp taktım düzelmedi. Kablolardan mı kaynaklı diye gevşek mi diye kontrol ettim bir sorun yok fakat monitör resimdeki gibi ekranı kapattım bir daha actım bu sefer ekran siyahta kaldı açılmadı. Daha sonra fisten cekip monitörun kablolarını söküp yeniden taktım normaldi monitörün durumu.

Daha önce 2 monitör kullandım hiçbirinde böyle bir sorunla karşılasmadim. DVI girisi ile kullanıyordum onceki monitörlerimi. Inventus teknik destekteki arkadaş bina kac yıllık dedi prizler topraklama mı diye sordu, bina 3 yıllık ve tüm prizler kaliteli topraklama prizler, ekran kartımı sordu Galaxy GTX 1050 Ti Exoc dedim. Onlara gonderdim monitörün 2 gündür testini yapmışlar bir sorun görmemişler. Kullandiginiz coklu prizden olabilir dedi öyle düşünüyoruz dedi. Kablolari da baska monitörde vs test ettik dedi kablolarda da sorun görmemişler. Degisim istemisdim bir sorun gormeyince değişim de yapmıyorlarmış. Su an kaliteli bir çoklu uzatmalı priz aldım, tek aklıma gelen o onda deneyeceğim monitörü. Cok istedigim bi monitordu araştırdım haftalarca almadan. Inventus acaba serviste daha önceden onarılmış monitörü mü sattı bana? Ondan mı arada sırada oluyor baş gösteriyor bu sorun? Telefondan sordugumda bir sorun yok falan demislerdi yalan mı söylüyorlar vs bilmiyorum. Eve elektrikçi çağırdım her şeyi kontrol etti sorun yok dedi. Aklıma gelen tek sey yeni uzatmalı priz almak denemek. Dediklerine göre kablolarda, monitörde sorun yokmus orada denemişler uzun süre.

g6B6J3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı