ViewSonic XG2405 ekranda anlık tepkime

southwest

Kilopat
Herkese selam. Sistemim:
AMD Ryzen 3 3100.
Palit GTX 1660 Super.
BIOSTAR B450MH.
Crucial Ballistix 8x2 3000 MHz CL15.
Crucial BX500 240 GB.
Monitör: ViewSonic XG2405.
DP kablo: Paugge DP 1.4 VESA Sertifikalı Displayport Kablo - 2m (ENTDP1420): Amazon.com.tr

Sorunu kimseye tam açıklayamasam da anlatmaya çalışacağım. Ekranda genellikle üst tarafa yakın orta kısımda anlık göz kırpmasına benzer bir şey oluyor. Kamera ile çekebilsem harika olacak ama ne zaman olacağını bilemediğimden tüm gün monitörümü kayıt almam gerekir ve bunu da yapamam. Yaşadığım sorun oyun oynarken falan olmuyor, örneğin Chrome'da gezinirken veya Discord'dayken oluyor. Mesela şu an yine oldu 1 saniye bile sürmüyor ancak gerçekten aşırı rahatsız edici. Sorunun yazılımsal olabileceğini düşündüğümden (oyunlarda olmadığından dolayı) [ya da oluyor ben fark etmiyorum] DDU ile ekran kartı sürücümü silip tekrar kurdum, hatta bunu iki kez denedim ama sorunu çözmedi. Kabloyu sök-çıkar da yaptım bir etkisi olmadı. Konu hakkında bir bilgisi, önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bu sorunu en çok 1660 Super ekran kartı olan arkadaşlar yaşıyor gördügüm kadarıyla. Sorun kartta mı yoksa monitörde mi gerçekten çok merak ediyorum. Bu sorunu yaşamayan birisi olarak.

Herkese selam. Sistemim:
AMD Ryzen 3 3100.
Palit GTX 1660 Super.
BIOSTAR B450MH.
Crucial Ballistix 8x2 3000 MHz CL15.
Crucial BX500 240 GB.
Monitör: ViewSonic XG2405.
DP kablo: Paugge DP 1.4 VESA Sertifikalı Displayport Kablo - 2m (ENTDP1420): Amazon.com.tr

Sorunu kimseye tam açıklayamasam da anlatmaya çalışacağım. Ekranda genellikle üst tarafa yakın orta kısımda anlık göz kırpmasına benzer bir şey oluyor. Kamera ile çekebilsem harika olacak ama ne zaman olacağını bilemediğimden tüm gün monitörümü kayıt almam gerekir ve bunu da yapamam. Yaşadığım sorun oyun oynarken falan olmuyor, örneğin Chrome'da gezinirken veya Discord'dayken oluyor. Mesela şu an yine oldu 1 saniye bile sürmüyor ancak gerçekten aşırı rahatsız edici. Sorunun yazılımsal olabileceğini düşündüğümden (oyunlarda olmadığından dolayı) [ya da oluyor ben fark etmiyorum] DDU ile ekran kartı sürücümü silip tekrar kurdum, hatta bunu iki kez denedim ama sorunu çözmedi. Kabloyu sök-çıkar da yaptım bir etkisi olmadı. Konu hakkında bir bilgisi, önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Hocam aynı sorun bende de var. palit gtx 1660 super ekran kartım var. Dediğiniz gibi chromda ya da masaüstünde oluyor ayrıca bende pes 21 oynarken de oldu. Yani 2 saatte belki bir kere oluyor ama nasıl fark ettim bilemiyorum ama gördüm siyah göz kırpma olayını.

Hocam hangi driver ekran kartı en son sürümde nasıl çözdünüz?

Şu anki son sürümde bir sıkıntı yok hocam. 2021 yılının başlarında çözdüler bu sorunu.
GeForce Experience indirip son sürümü yükleyin. Eğer çözülmezse farklı bir sıkıntı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı