ViewSonic XG2405 nasıldır?

Boph

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhaba VIEWSONIC 23,8 bu monitör nasıldır almayı düşünüyorum teşekkürler yayın+oyun+tasarım için kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kullanıyorum memnunum.
  • IPS olduğu için, renk doygunluğu çok iyi.
  • Tasarımı ince ve çok hoş.
  • Monitörün renk ayarlar ve bir çok ayarı mevcut.
  • Tek dezavantajı mevcut. 1MS modunu açtığınızda parlaklık çok düşüyor. IPS panellerin genelinde bu durum böyle.
  • Eğer almayı düşünüyorsan, acelen yok ise elden almanı tavsiye ederim.

• Monitörün renk ayarlar ve birçok ayarı mevcut.
  • Tek dezavantajı mevcut. 1ms modunu açtığınızda parlaklık çok düşüyor. IPS panellerin genelinde bu durum böyle.

Neden elden alayım.
  • Monitörün renk ayarlar ve birçok ayarı mevcut.
  • Tek dezavantajı mevcut. 1ms modunu açtığınızda parlaklık çok düşüyor. IPS panellerin genelinde bu durum böyle.

Neden elden alayım.

Elden aldığın zaman, ölü piksel kontrolü yaptırma şansın oluyor. Ölü pikse çıkarsa, anında değişim yapıyorlar.

Selamlar 2 gün önce ViewSonic XG2405 modelini aldım monitörde 1ms modunu açtım ve birkaç ayar daha yaptım renk ayarı olsun kontrast olsun ama ufo testte ghosting problemi oluyor sizde de böyle bir sorun var mı? Bir de ayarlarınızı paylaşabilir misiniz?

Ben 1 ms ayarını kullanmıyorum. Parlaklığı çok kısıyor. Siyah dengeleme 60, yanıt verme süresi veya zamanı Ultra. DP 1.1 açık. Başka ayara dokunmadım. Ghosting sorunu da yaşamadım. @Kuntay Yılmaz

Yani monitörü 1 ms olduğu için aldım IPS olup olmaması çok ilgilendirmiyordu beni ancak 1 ms modunu açınca cisimlerin arkasından daha saydam ve bulanık kopyaları takip ediyor galiba ghosting oluyor bu durum. Rekabetçi oyunlar oynarken bu durum çok rahatsız ediyor ona göre iade edeceğim sizde de böyle bir problem oluyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı