Elektronik ViewSonic XG2431 6999TL!

1 ay kadar önce Amazondan 6999 a 3 taksitle almıştım, o sıra saçma bir şekilde fiyatı 9000 lere fırlamış ve bir anlığına 7000 e düşmüştü bende o sırada aldım. Bidaha düşmez sanıyordum ama baya iyi düşmüş. Ama yeniden fiyatlar yükselmeye başlamış 7500 lerden başlıyor fiyat şuan.
Aynen öyle.Ben yaklaşık 3-4 gün önce 7400 e aldım ince hesaptan sonra amazonda indirime girdi.Amazondaki mağazayı beğenmediğim icin iade etmedim.Zaten 12 taksit yapsam maksimum 200 tl oynucaktı aralarında.200 tl icin değmez dedim

Aynen öyle.Ben yaklaşık 3-4 gün önce 7400 e aldım ince hesaptan sonra amazonda indirime girdi.Amazondaki mağazayı beğenmediğim icin iade etmedim.Zaten 12 taksit yapsam maksimum 200 tl oynucaktı aralarında.200 tl icin değmez dedim
Hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın, benim şansıma Amazon hem gönderici hem satıcıydı :D

ben o sırada kafamı dağlara taşlara vurmakla meşguldüm çünkü asus rog strix xg249cm çöpüyle uğraşıyodum.Keşke bu monitörü daha önceden keşfedip alsaymışım.
Bu konu üzerindeki bir kaç mesajımda o monitör ile kıyas yapacaktım sonra vazgeçtim, 270-280 - 165 - 180 hz gibi monitörlerden uzak durulması tarafındayım devşirme bir güç gibi bişey overclock yapılmış normalde olması gereken hz den 20 30 puan yukarı çıkarılmış ama nelerden vazgeçilmiş? Asusun 270 ve 280hz lik modellerinden birinde yanlış hatırlamıyorsam hdr dan ve Bi kaç başka özellikten vazgeçilmesi gerekiyordu 280hz i almak için. Ve inanılmaz çok sorunla karşılaşan kullanıcı vardı.

Bu konu üzerindeki bir kaç mesajımda o monitör ile kıyas yapacaktım sonra vazgeçtim, 270-280 - 165 - 180 hz gibi monitörlerden uzak durulması tarafındayım devşirme bir güç gibi bişey overclock yapılmış normalde olması gereken hz den 20 30 puan yukarı çıkarılmış ama nelerden vazgeçilmiş? Asusun 270 ve 280hz lik modellerinden birinde yanlış hatırlamıyorsam hdr dan ve Bi kaç başka özellikten vazgeçilmesi gerekiyordu 280hz i almak için. Ve inanılmaz çok sorunla karşılaşan kullanıcı vardı.
kardeşim 2 aydır asus rog strix xg249cm ile uğraşıyorum.Monitörde 240 hzde coil whine sıkıntısı vardı(monitörün sol altı kısmından tiz bi ses geliyodu).270 hz alınca da flickering yapıyodu(freesync açtığımda).Oyunda olmuyor,masaüstünde gözüküyodu ama yapıyor muydu evet ekran titremesi yapıyordu.O monitörü iade ettim stoklara yeni ürün gelmediği için.Bozuk ürünle mi uğraşcam bide.Vievsonicte şuan o tarz sıkıntılar yok gibi kullandıgım 2. gün bakalım hayırlısı hepimize.Bide color saturation ayarı yok mu bunda?Sadece brightness-contrast mı ayarlayabiliyoruz ?

Sync teknolojileri aktif mi?

USB-B kablo ile monitörü bilgisayara bağlamanız gerekiyor.
Sync teknolojileri kapalı, purexp hangi ayarda olduğu fark etmeksizin kapalı veya açık, response time en düşükte en hızlıda her türlü ayarlarda denedim her türlü oyunlarda flicking yapıyor.

ben o sırada kafamı dağlara taşlara vurmakla meşguldüm çünkü asus rog strix xg249cm çöpüyle uğraşıyodum.Keşke bu monitörü daha önceden keşfedip alsaymışım.
Ah be hocam XG249CM modelini hiç önermiyordum zaten beni takip etseydiniz keşke.

Bkz:
XG249CM modeli 24 Şubat 2021'de çıkmış olan native 240 Hz bir monitör. Tıpkı VG259QM modelinde olduğu pazarlama stratejisi gibi tek tuşla overclock edildiği için 270 Hz adı altında satılıyor. Fiyatında yanlış bir şey yok. Rakipleri MAG251RX, AW2521HFLA da 7000 TL civarı satıldı. ROG etiketine kanmayın çünkü VG259QM modelinden daha alt seviye. Bunun yerine Odyssey G4 yada 24G2ZU alınabilir.

Sync teknolojileri kapalı, purexp hangi ayarda olduğu fark etmeksizin kapalı veya açık, response time en düşükte en hızlıda her türlü ayarlarda denedim her türlü oyunlarda flicking yapıyor.
Hocam her şeyin belli bir kapasitesi var. Önemli olan o kapasitenin içinde ideal ayarları bulmak. BS 70 zaten çok aşırıya kaçan bir değer.

Ah be hocam XG249CM modelini hiç önermiyordum zaten beni takip etseydiniz keşke.

Bkz:

Hocam her şeyin belli bir kapasitesi var. Önemli olan o kapasitenin içinde ideal ayarları bulmak. BS 70 zaten çok aşırıya kaçan bir değer.
Bende tam olarak bundan bahsettim hocam BS de adamların kıstığı parlaklığı açmaya çalışmak sıkıntı çıkarmayacak olsa zaten halihazırda daha parlak ayarlarlardı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı