ViewSonic XG2431 için renk ayarı önerisi

furuns

Decapat
Monitör
Viewsonic XG2431
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım bu monitörde renk ayarlarından parlaklığı arttıramıyorum, IPS panel olmasına rağmen ekran çok cansız TN panel gibi geliyor. Bu monitörü burada çok övüldüğünü gördüm ve buna güvenerek aldım. Kullanan veya bilen biri yardımcı olabilir mi ayar yapmamda?

Halletim ancak renk önerisine açığım.

Dosya Ekleri

• IMG_3528.jpeg
    IMG_3528.jpeg
    133,8 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım bu monitörde renk ayarlarından parlaklığı arttıramıyorum, IPS panel olmasına rağmen ekran çok cansız TN panel gibi geliyor. Bu monitörü burada çok övüldüğünü gördüm ve buna güvenerek aldım. Kullanan veya bilen biri yardımcı olabilir mi ayar yapmamda?

Halletim ancak renk önerisine açığım.
Hocam ayarlayabilidiniz mi?

Hocam ayarlayabilidiniz mi?

Hocam PureXP'yi kapattım, görünüm modunu standart, parlaklık 90 kontrast 70 seviyede, netlik %75, yanıt verme zamanı “gelişmiş” olarak ayarladım. AMD renk ayarlarımı görsel olarak ekledim. Kendim memnunum, kendiniz ayarları deneyerek size uygun ayarı bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• IMG_3557.jpeg
    IMG_3557.jpeg
    105,2 KB · Görüntüleme: 5
Hocam PureXP'yi kapattım, görünüm modunu standart, parlaklık 90 kontrast 70 seviyede, netlik %75, yanıt verme zamanı “gelişmiş” olarak ayarladım. AMD renk ayarlarımı görsel olarak ekledim. Kendim memnunum, kendiniz ayarları deneyerek size uygun ayarı bulabilirsiniz.
Hocam ben tn panelden geçtim sadece cs oynuyorum arada forza giriyorum forzada çamur gibi olduğu için ips alayım dedim aşırı karanlık geliyor bana monitör

Hocam ben TN panelden geçtim sadece CS oynuyorum arada Forza giriyorum Forza'da çamur gibi olduğu için IPS alayım dedim aşırı karanlık geliyor bana monitör.

Eco modunu standart olarak ayarlayın, ilk aldığımda bendede çok kötüydu, renk sıcaklığını “kullanıcı rengi” yapıp PureXP ve eco modu kapatınca düzeldi. MOBA oyunlar oynadığım için PureXP çok işime yaramadı benim ancak FPS oyunlarında hafifte veya özel ayar yaparak kullanabilirsiniz ekranın çok kararmamasını istiyorsanız. PureXP açtıktan sonra ekran kartı uygulamasından parlaklık ve kontrastı arttırmayı deneyin.

Dosya Ekleri

• IMG_3558.jpeg
    IMG_3558.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı