''Viking'e Bulaşmayın !'' Olaf Rehberi

SystemJ

Hectopat
Bu Guide çeviridir. Ben hazırlamadım. Eksik yanları var tabiki de. İşime gelmeyen yerleri çevirmedim. Yanlış olabilir benim ingilizce bu kadar yetiyor. İnşallah birilerine faydalı olur.

1. TLDR
Evet, şuan sıradasınız ve nasıl Skill vereceğinizi ve ne almak gerektiğini öğrenmek istiyorsunuz. İşte geliyor ;
item_53.jpg

item_53.jpg
>
item_2.jpg

item_9.jpg

item_79.jpg

item_81.jpg

item_2.jpg
>
item_15.jpg

item_29.jpg
/
item_40.jpg
/
item_62.jpg
/
item_11.jpg

item_89.jpg
/
item_60.jpg

Ahh !! Oyun bitti.

olafc.png

spell_201.jpg

spell_211.jpg

Daha fazla detay istiyorsanız, kalanını okuyun bir zahmet.

2. Giriş

İki baltalı bir Viking. İlk gördüğüm zaman ''sonunda'' dedim. İşte bu beklediğim Champion. Yani, kim takar ninjaları ? Ninjalar zayıf, korkak ve daha da fazlası onları çocuklar oynar. (Hey baksana bana, ben Naruto'yum !) . Olaf kandır Olaf candır. Olaf biradır, Olaf şiddettir, Olaf tanrının cezası Viking'dir. Bu bizim arzuladığımız şey ! KAN,BİRA, BALTALAR ve DÜŞMANIN SURATINDAKİ ROCK’N ROLL !!

Böylelikle Olaf ile oynamaya başladım. Ve işte benim Olaf'la oynayış şeklim ; Rakibimin suratını baltalarımla şiddetlice doğramak, sonra kanını bira ile karıştırıp içmek !

3. Abilities

spell_318.jpg

Mükemmel Passive, düşük canla sizi öldürme makinası yapar. Lifesteal ile birleştiğinde sizi canınızın düşmesine karşı dayanıklı kılar.

spell_319.jpg

Güçlü skill, epey küçümsenen bir Skill bana göre. Fakat buna sonra değineceğim.

spell_320.jpg

Bu sizin ana yeteneğiniz. Bu sizi tanrının cezası Viking yapan Skill. Damage, Lifesteal ve 50% Uptime. Stark’s Fervor'la birleştirildiğinde, bütün canınızı bir kaç saniye içinde kazanabilirsiniz..

spell_321.jpg

İyi skill, iyi Damage vurur, Tank'lara karşı ve Armor parçalamada çok iyidir. Late Game'de yüksek olmaması oyunu berbat hale getirir.

spell_322.jpg

Passive'i sizi daha sağlam vurmanızı sağlar, Active hali sizi öldürülmez yapar. En iyi Ulti değil tabii ki, fakat tam olarak sizin ihtiyacınız olan şey.

4. Patch Notes

v1.0.0.94

Olaf ı ilgilendiren bir şey yok.

5. Masteries + Runes

Masteries ;

Classic 21/9/0

Runes ;

Burada yine özel bir şey yok. Normal Melee Rune'ları.
rune_64.jpg
Greater Mark of Alacrity
rune_32.jpg
Greater Seal of Vitality
rune_98.jpg
Greater Glyph of Shielding
rune_62.jpg
Greater Quintessence of Desolation

Ben Armor Penetratio kullanıyorum. Çünkü herhangi bir Melee Champion'a gayet iyi uyuyor, fakat sanırım Attack Speed'de işe yarayabilir.
Armor yerine Health(can), Vicious Strikes orantılı olarak tabii ki ve Magic Resist. Her zaman olması iyidir.

•6. Summoner Abilities

Benim kullandıklarım ;

spell_201.jpg
Exhaust
spell_211.jpg
Ignite

Ben bu ikisine bayılıyorum, geliştirilmiş Exhaust oyundaki en iyi Summoner Spell ve Ignite. Çünkü ben sadece aptalım ve BİRİLERİNİ ÖLDÜRMEK İSTİYORUM. (Unutmayın, bu Guide'ın temeli şiddet. :))

Benim Önerim :

Exhaust kesinlikle tutun. Fakat Ignite'dan hoşlanmazsanız, size şunları önerebilirim ;

spell_207.jpg
Cleanse

Ragnarok'la birleştiğinde, durdurulamaz olursunuz.
spell_202.jpg
Ghost

İyi bir takip ve kaçma yeteneği, yine söylüyorum, Ragnarok ile birleştiğinde, mükemmel bir Ability olur..

Gördüklerimden bir tanesi ;

spell_205.jpg
Smite

Jungle yapmak istiyorsanız, neden olmasın ? Fakat ben hiç denemedim.

7. Skill Dizilimi

Tamam, şimdi en ilginç yanını inceleyelim :

olafp.jpg

İşte farkı ortaya çıkaran şey : ilk 2 puan
spell_319.jpg
Undertow'a vermek.

Pek çok kişi Undertow berbat der. Fakat bunun nedeni, onlar sadece Undertow'a 1 puan verdikleri için. 2 puanı Undertow'a yatırmak, onu gerçekten yavaşlatıcı ve daha güçlü yapar.

8. Items ;

Bir
item_53.jpg
Ruby Crystal ile başla. Ekstra can Early Game'de seni gerçekten daha sert yapar. Vicious Strike ile orantılı olarak tabiki.

item_53.jpg
Ruby Crystal'i
item_2.jpg
Phage'e çevirin. Bu Item gerçekten iyi, can, saldırı hasarı ve yavaşlatma. Oyunun bu aşamasında ihtiyacınız olan her şey.

Şimdi, sıra botlarda ;
Ben genelde
item_9.jpg
Boots of Swiftness alırım, Fakat CC heavy teamlere karşı,ben
item_70.jpg
Mercury's Treads'i öneririm.

Şimdi, normal Olaf Build'leri
item_15.jpg
Frozen Mallet'ı alır. Ben bunu sevmedim. Frozen Mallet çok fazla altına mal olur. Ve ne kazanırsınız, (Phage'le kıyasladığınızda, Phage'i zaten aldık) :
+2 Damage: LoL !
+500 hp : İyi, fakat oyunun bu aşamasında bunlara gerçekten ihtiyacınız yok, ve Vicious Strike'ın Bonus Damage'i tamamen önemsiz.
+ More Slow : Buna gerçekten ihtiyacınız yok, unutmayın siz zaten 2 puan Undertow'a verdiniz. :D

Frozen Mallet yerine bir
item_79.jpg
Stark's Fervor ile başlayın. (yayı önce al.)
Stark Fervor sizin Atack'ınızı arttıracak ve bayağı bir Lifesteal'de var ve Aura gerçekten süper takım için. (Stark's Fervor + Vicious strikes = Tüm canınızı 6 saniyede doldurabilirsiniz !)

Sonra, biz bir
item_81.jpg
The Black Cleaver alacağız.(Infinity Edge çok pahalı. Siz zaten yeteri kadar Lifesteal'a sahipsiniz. Bu yüzden bir Bloodthirster'a gerek de yok.)

Şimdi bir tır gibi vuruyorsunuz.
item_15.jpg
Frozen Mallet zamanı geldi. Oyun sizi iyi meşgul ediyor olmalı, şimdi HP ihtiyacınız var.

Bu benim temel Build'im. Şimdi yaşamak için gerekli Item'lere bakalım.

Önünüzde Caster/CC Heavy Team mi var ?
item_29.jpg
Banshee's Veil
Melee Heavy Team?
item_40.jpg
Thornmail ya da
item_62.jpg
Sunfire Cape
Ortaya karışık bir takım?
item_11.jpg
Aegis of the Legion bunu gerçekten severim. Her şeyden bir parça, epey ucuz ve Stark’s Fervor’un Aura'sı ile birleştiği zaman, siz tam bir Buff Bot'a dönüşürsünüz..

Oyun hala bitmedi mi ? Bir
item_89.jpg
Phantom Dancer veya
item_60.jpg
Infinity Edge al veya daha fazla yaşanabilir bir LoL için ayarla kendine bir şeyler.

9. Öğütler/Hileler

1. Bir kavka sırasında durmayın. Lifesteal sizi hayatta tutan şey. Kaçmaya çalışrsanız büyük ihtimal ölürsünüz. Vicious Strike'ı ve Ragnarok'u var ve suratlarını yar. Tabii ki bu 1v5'de dur anlamına gelmiyor.

2. Tekrar, Olaf baltasını fırlattığında, atağı bir süre için keser.Aptalca görünebilir. Fakat bazen bu Lifesteal yapmada boşluk bırakır ve ölürsünüz. :( Yani Melee Range'inizde birine baltanızı fırlatırken iki kere düşünün.

3. Doğru bir zamanlamayla, Reckless Swing'i kullanarak intihar edebilirsiniz. Yani kötü adamalara XP ve altın yok ! (Genelde şans işidir. Kim bilir belki bilerek de yapabilirsiniz. :))

10. Oyun Aşamaları

Early/Mid

Bütün Melee şampiyonlar için, Stun'lı veya başka bir CC şampiyonla Gank yapmak en iyisidir. Genellikle deneyin (Ve başarın ! :)) erken bir Kill almayı. Exhaust/Ignite/Undertow ve Kill'i alın.

Sonra biraz defansif oynayın taaki Phage ve botları alana kadar. Onları aldınız mı, artık Gank yapmaya başlayabilrisiniz. Stark's Fervor'u aldığınız zaman, Lizard/Golem'e gidin ve daha fazla Gank yapın.

Late

Tank'ın team Fight'a katılmasını bekle, Ragnarok'u aç ve suratlarını yar.
spell_322.jpg
Ragnarok >
spell_320.jpg
Vicious Strikes >
spell_321.jpg
Reckless Swing >
spell_319.jpg
Undertow

11. Avantajları/Dezavantajları ;

Avantajlar :

+Viking
+Baltalar
+Şiddet
+Bir dps/lifesteal canavarı

Dezavantajları ;

-Normal Olaf Build'lerinden biraz daha sade.
-CC eksiği var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben E Skill'i ile başlamayı daha uygun görüyorum First Blood açısından. Exhaust ve Ignite varsa yanında da orta derece bir dPS varsa, çok rahat FB alınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı