Vikipedi Türkiye'de Yasaklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nedenini bilmeden, fevri fevri yazmazsak iyi olur.

O yazı ve yorumlar hakkında gerekli uyarı yapılmış. Ama dikkate almamışlar.

Bu durumda yasaklanması mubahtır.
Ancak bu denli yararlanılan bir platformun tamamının yasaklanması tümüyle saçmalık. Sadece ilgili başlıklar yasaklanabilirdi.

Wikipedia'ya erişimi kapatmanın doğru olduğunu savunan arkadaşlar, yanlış anlamayın ama halen aynı yoldasınız. Eğer gücün varsa(Hükümet için söylüyorum), Wikipedia'yı komple kapatırsın. Eğer yapamıyorsan, Türk halkına kapatıp, "oh sorunu çözdük" diyemezsin. Bu kadar net. Yok bizim ülkeyi şöyle gösteriyorlar, böyle gösteriyorlar demekle olmuyor bu işler. Yurtdışına verdiğimiz görüntü genel olarak hoş değil. Bürokrasi ve politika bilmiyoruz. Kötünün iyisi de, sadece o başlığa yasak koymak olurdu ancak biz ülke olarak kafamızı komple kuma gömdüğümüz için, pek aklımıza gelmiyor.

Kimseyi Hükümetçilikle suçlamıyorum. Demek istediğim, çözümü haklı bulmakta yanlışsınız. Bu da benim şahsi fikrimdir. Her web sitesi Türkiye'de ofis açmak zorunda değil.

İbrahim arkadaşımız bir önceki sayfada "Hadi politika üretin" demiş. Onu biz değil, Hükümet üretecek. Her laf söylendiğinde ağzında salyalarla cevap vermeyecekler. Ben, benim temsil edilme şeklimden, utanç duyuyorum. Bir ülke olarak, bu kadar donanımsız insanlar tarafından, temsil edilmeyi haketmiyoruz.

Gülüyorlar mı ? Sen önce bir Avrupa basınını takip et.

Ha bu arada biz El - Bab'da bu kadar şehit vermişken bizlere "Daeş" destekçisi demeleri kabul EDİLEMEZ bir şeydir!
Kapatılma olayları için konuşuyorum. Evet, bir tarafları ile gülüyorlar. Feto ile de savaşılıyor ancak bir zamanlar kanka oldukları gerçeğini değiştirmiyor bu.

Wikipedia'nın kendisi yasakçı bir site. Türkiye hakkında bir sürü iftira dolu girdi hazırlanıyor. Muhtemelen PKK'lılar tarafından. Durumu düzeltmek isteyen Türk editörleri Wikipedia banlıyor. Siz de burda gelmiş adamlara arka çıkıyorsunuz. Ayrıca Wikipedia'da yazılanlar bilimsel kaynak gibi kullanılamaz. Zaten interneti çöplüğe çevirdiler. Yalan yanlış hertürlü pislik var. Komple bir format atıp sıfırdan başlamalı sanki.

Wikipedia'nın kendisi yasakçı bir site. Türkiye hakkında bir sürü iftira dolu girdi hazırlanıyor. Muhtemelen PKK'lılar tarafından. Durumu düzeltmek isteyen Türk editörleri Wikipedia banlıyor. Siz de burda gelmiş adamlara arka çıkıyorsunuz. Ayrıca Wikipedia'da yazılanlar bilimsel kaynak gibi kullanılamaz. Zaten interneti çöplüğe çevirdiler. Yalan yanlış hertürlü pislik var. Komple bir format atıp sıfırdan başlamalı sanki.
Aynı şeyler diğer ülkeler içinde yazılıyor onlar kapatıyor mu? Sırf Türkiye hakkında yanlış yazılıyor diye kapatmak zorunda mısın? Sen böyle yasakladıkça uluslararası arenada kendini nasıl savunacaksın benim hakkımda kötü yazmışlar kapattım mı diyeceksin? Böyle şeylerde yasaklamak her şeyi çözmez kaldı ki istediği kadar yasaklasınlar giren her türlü giriyor yine internette yasaklama diye bir şey yok. Senin hakkında kötü olan başlıkları engellersin olur biter. Vikipedi sanal bir ansiklopedi gibi bilgiye kolay ulaşırsın tabii her yazılan doğru değil bir sürü kaynaktan teyit edersin zaten.

Bazıları hükümete öyle bilenmişler ki sırf hasetlerinden yazıyorlar. Birazda oklarınızı düşmana doğru çevirin. Bu hükümeti marslılar seçmedi. Bu toprakların insanları seçti. Sizin düşmanca tavırlarınız yüzünden insanlar muhalefet etmekten vazgeçiyorlar. Sizin agresif, haksız, aşağılayıcı, yaftalayıcı tavırlarınızı görenler suçladığınız kişilerdeki yanlışları da görmezden geliyor. Arkadaş azıcık milli olun yahuu. Hepimiz aynı gemideyiz!

Bazıları hükümete öyle bilenmişler ki sırf hasetlerinden yazıyorlar. Birazda oklarınızı düşmana doğru çevirin. Bu hükümeti marslılar seçmedi. Bu toprakların insanları seçti. Sizin düşmanca tavırlarınız yüzünden insanlar muhalefet etmekten vazgeçiyorlar. Sizin agresif, haksız, aşağılayıcı, yaftalayıcı tavırlarınızı görenler suçladığınız kişilerdeki yanlışları da görmezden geliyor. Arkadaş azıcık milli olun yahuu. Hepimiz aynı gemideyiz!
Bu hükümeti koyunlar(!)seçti hocam demeyin öyle....!

Şu konuya yazarken, haset ve öfkenizi bırakıp da yazın. Başka bir sayfada, sizin ülkeniz; cani kadın çocuk katili gruplarla eş gösteriliyor...

Eğer çok matrah bir site olsaydı, uyarıları kabul ederdi. Türkiye'ye bir temsilcilik açardı.

Şu durumda bile suçu kendi ülkenizde buluyorsanız, daha fazla konuşmamıza gerek yok bence...

Aynı şeyler diğer ülkeler içinde yazılıyor onlar kapatıyor mu? Sırf Türkiye hakkında yanlış yazılıyor diye kapatmak zorunda mısın? Sen böyle yasakladıkça uluslararası arenada kendini nasıl savunacaksın benim hakkımda kötü yazmışlar kapattım mı diyeceksin? Böyle şeylerde yasaklamak her şeyi çözmez kaldı ki istediği kadar yasaklasınlar giren her türlü giriyor yine internette yasaklama diye bir şey yok.
Çok bilmiş kardeşim Türkiye Cumhuriyeti DAEŞ'e yardım ediyor safsatasıyla Lahey'de yargılanmak istiyor. Bu propagandayı FETÖ'cülerle birlikte PKK yürütüyor. Banane başka ülkelerden?!

İlk önce hitap etmeyi öğren hiçbir şey bilmeyen kardeşim. Türkiye Cumhuriyeti hiçbir yerde yargılanmak istenmiyor yargılamak isteselerdi şimdiye yargılarlardı emin olabilirsin. İkincisi o Fetö ve pkk ile zamanında kol kola yürüyenler bizler değildik. Koyunlarında beslediği yılan kendilerini soktu sonrada fetö fetö diye ortalıkta gezdiler. Habur Sınır Kapısı'nda karşılayan halay çekenlerde bizler değildik, çözüm süreci adı altında teröristlerin mühimmat depolamasına izin verende biz değildik yani her şeyde suçlu başkaları ama kendilerinde hiç suç yok. Fetöcu diye bir sürü kişiyi hapse attılar ihraç ettiler, siyasi ayağında bir şey var mı? Hangi parti yargılandı ya da yargılanıyor? Her şeyde savunacağım diye binbir kılığa girmenize gerek yok. Gerekli yerlerde en büyük desteği vermesinide biliriz. Nasıl ki dış basında Erdoğan'ı öldürün Türkiye'ye darbe yapın diyenlere karşı bir oluyorsak gerekli yerlerde de eleştirmesini bileceğiz. Bu vatan hepimizin o bu şu diye ayırarak hiçbir yere varamayız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı