Vintage fotoğraf makinesi önerisi

fotoğraf adresi önemli bir fotoğrafçı için I14'ten çektiğin bu fotoğrafla, eski bir fotoğraf makinesıyla çekilmiş aynı fotoğrafın değerleri farklı olacaktır. İşi buysa eğer böyle bir sektöre de girmek istiyorsa, makine alması şart. Unutmayın her fotoğrafın bir değeri vardır.
Hocam dediğiniz gibi. Amacım ticaret değil fakat çocukluktan beri fotoğrafçılık merakım var ve profesyonel yapıp çektiğim fotoğrafları pylaşmak istiyorum. Vintage veya normal fotoğraf fark etmez. Mobil Lightroom bilgim gayey fazla olmasına rağmen normal fotoğrafın verdiği eskitmeyi alamıyorsun. Picsart vb. uygulamalarda iyiyim fakat bir makine şart. Öneriniz var mı acaba?

Photoshop'da illaki güzel efektlerle buna ulaşabilirsin. Yalnız şöyle bir durum var. Fotoğraflarını paylaşmak istediğini belirtmişsin. Fotoğrafçıların hepsi adres takibi yapar. Atıyorum, tumblr forumunda paylaşıyorsun fotoğraflarını, ve ben seni fark ettim farklı bir fotoğrafçı olarak ve paylaştığın fotoğrafların adres takibini yaptığımda Sony A7 III ile çektiğini gördüm. Buna LoL patlatırlar.
Polaroid impossible project bulabilirsen buyla illaki işine yarar.

Analog olarak

fujifilm ınstax Neo analog​

Djital olarak

Sony cybershot DSC-T30

Bulabilirsen düşük pikselli kompakt bir makine de alabilirsin.
Unutma analog makineler masraf işidir. Filmleri yurt dışından gelir.
TR de fotoğraf hobisi çok masraflı maalesef.

Photoshop'da illaki güzel efektlerle buna ulaşabilirsin. Yalnız şöyle bir durum var. Fotoğraflarını paylaşmak istediğini belirtmişsin. Fotoğrafçıların hepsi adres takibi yapar. Atıyorum, tumblr forumunda paylaşıyorsun fotoğraflarını, ve ben seni fark ettim farklı bir fotoğrafçı olarak ve paylaştığın fotoğrafların adres takibini yaptığımda Sony A7 III ile çektiğini gördüm. Buna LoL patlatırlar.
Polaroid impossible project bulabilirsen buyla illaki işine yarar.

Analog olarak

Djital olarak

Sony cybershot DSC-T30

Bulabilirsen düşük pikselli kompakt bir makine de alabilirsin.
Unutma analog makineler masraf işidir. Filmleri yurt dışından gelir.
TR de fotoğraf hobisi çok masraflı maalesef.

Teşekkürler hocam. Keşke sadece fotoğraf hobisi pahalı olsaydı.

Teşekkürler hocam. Keşke sadece fotoğraf hobisi pahalı olsaydı.

Maalesef öyle. Yerinizde olsam kompakt bir makine bulurdum. Bit pazarlarına gidin dolaşın ciddiyim. 2. el zor bulunur. Veyahut ben film alabilirim diyorsanız, kesinlikle analog makine almalısınız. Analog makinelerde deli vibe oluşuyor, fikrimce çantamda her zaman bir tane bulundururum.

Maalesef öyle. Yerinizde olsam kompakt bir makine bulurdum. Bit pazarlarına gidin dolaşın ciddiyim. 2. el zor bulunur. Veyahut ben film alabilirim diyorsanız, kesinlikle analog makine almalısınız. Analog makinelerde deli vibe oluşuyor, fikrimce çantamda her zaman bir tane bulundururum.

Hocam attığınız makineleri inceledim. Dijital olanı ilk başta F/P olarak sevindirdi fakat görüntü tam istediğim gibi değil. Başka öneriniz var mı? Analog bende isterim fakat çok fotoğraf çekeceğim için yetersiz kalır.

Hocam attığınız makineleri inceledim. Dijital olanı ilk başta F/P olarak sevindirdi fakat görüntü tam istediğim gibi değil. Başka öneriniz var mı? Analog bende isterim fakat çok fotoğraf çekeceğim için yetersiz kalır.
ayrıca şehrimde bit pazarı yok :(

Ayrıca şehrimde bitpazarı yok :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodaki kamera ile benzer performansı almak istiyorum.

Ayrıca şehrimde bitpazarı yok :(

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodaki kamera ile benzer performansı almak istiyorum.

Fiyatını beğenmezsen başka önerebilirim kendisini kullanıyorum memnunum.

Raks kodak KE50 analog.

Konunun üzerinden biraz zaman geçmiş fakat tam aradığım konu ve bilgili birine benziyorsunuz arkadaşın istekleriyle birebir isteklere sahibim fakat bu önerdiğiniz makineleri internette bulamadım ne sahibinden de var ne de sıfır olarak var önerebileceğiniz bir satıcı var mı veya başka bir makine önerebilir misiniz bana bir konu açtım ama kimse yardımcı olamadı arkadaşın attığı videodaki tarzda fotoğraflar çekmek istiyorum.

Geri
Yukarı