"VirTool:MSIL/CryptInject" virüsü nasıl temizlenir?

Krallar 123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda yaşadığım kasma, internet kopması ve ping yüzünden Windows Defender üzerinden virüs taraması yaptım (genellikle önermiyorsunuz ancak Kaspersky'ın süresi bittiği için sildim).

Karşıma "VirTool:MSIL/CryptInject" adında bir virüs çıktı. Kaldır demem yeterli olur mu, yoksa direkt format mı atayım? Malwarebytes'ta bir şey çıkmadı.

resim_2022-06-26_183438268.png
resim_2022-06-26_184426283.png

Son düzenleyen: Moderatör:
En azından farklı bir antivirüs kurup tarama yapabilirsiniz Kaspersky bittiyse ESET de olur.

Bakayım hocam

Dosya konumunu verebilir misiniz?

Defender üzerinde nasıl dosya konumunu açacağım?

Yabancı bir kaynağı Türkçeye çevirdiğimde bu sonuçları gördüm yardımcı olur mu?
VirTool:MSIL/CryptInject
VirTool:MSIL/CryptInject Ransomware Truva Atlarının bulaştığı en normal ağlardan biri:

Kimlik AVI e-postaları yoluyla;
Bireyin yıkıcı bir yazılım uygulamasını barındıran bir kaynağa son vermesinin bir yansıması olarak;
truva atı başarılı bir şekilde yayıldığı anda, kesinlikle ya kurbanın bilgisayarındaki bilgileri şifreler ya da aracın doğru bir şekilde çalışmasını durdurur - aynı şekilde mağdurların anlaşmayı etkileme talebini belirten bir fidye notu yerleştirir. Dosyaların şifresini çözmek veya belge sistemini ön koşula geri döndürmek amacıyla. Çoğu durumda, sistem zaten zarar gördükten sonra istemci bilgisayarı yeniden başlattığında fidye para notu görünecektir.

Geri
Yukarı