VirtualBox Arch Linux Hyprland açılmıyor

Gençler hyprland hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var. Donanımınız nasıl bilmiyorum ama Animasyonlarda kasma oluyor mu? Ekranınız kaç hz? 60 ise cevaplamanıza gerek yok. Yük altında animasyonlarda takılma donma oluyor mu? Benim sistemi soracak olursanız eğer i5 10500h gtx 1650 ti 16gb ram ssd var. Teşekkürler
Nvidia kullanıyorsunuz. Donma yaşamanız gayet normal.

Hayır donma yaşamıyorum. Sizde her türlü kasma yaşanır, x11 kullanan bir masaüstü veya pencere yöneticisi kullanmanızı öneririm. Nvidia ile Hyprland sorun çıkarır.
daha önceden mac os incelediniz mi? incelediyseniz akıcılık olarak hangisi önerirsiniz?

Hayır donma yaşamıyorum. Sizde her türlü kasma yaşanır, x11 kullanan bir masaüstü veya pencere yöneticisi kullanmanızı öneririm. Nvidia ile Hyprland sorun çıkarır.
Bir de kde plasma wayland ile kullandınız mı daha önceden? tüm masaüstü gösterme animasyonu var ya onda kasma oluyor mu?(default olarak sol üste fareyi götürdüğümüzde gelen animasyondan bahsediyorum) bende nvidia var biliyorum kastığını da amd de hiç mi donmuyor. fps göster yaparak test etmiştim zaten hissediliyor zaten. Bu arada 60 hz farkedilmez en az 120hz üstü bir monitör kullandığınızı varsayıyorum doğru mu?

Son düzenleme:
amd de hiç mi donmuyor.
14 Yıllık bir AMD ekran kartım var ve en ufak donma yaşamıyorum. Nvidia wayland ile uyumsuz. X11 kullanmanız lazım.

120hz üstü bir monitör kullandığınızı varsayıyorum
8 ay öncesine kadar öyleydi ancak misafirler yüzünden monitörüm bozuldu ben de ucuz diye 60hz bir monitöre geçtim. 120hz monitör kullandığım dönemde de animasyonlar problem çıkarmıyordu üstelik berbat ve eski bir ekran kartına sahip olmama rağmen.

mac os incelediniz mi? incelediyseniz akıcılık olarak hangisi önerirsiniz?
Ekran kartınızın desteğine göre değişir. Ne yazık ki pek bir bilgim yok. Mac os'ta yalnızca belirli ekran kartlarına destek vardır.

Geri
Yukarı