Virtualbox İçerisine Linux Kurmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

PustiPowerV2

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar merhaba. Hayatım boyunca işletim sistemi olarak Windows kullandım ve diğer işletim sistemlerini çok merak ediyorum. Biri bana Virtualbox üzerine kurmamı önerdi. Peki ben nasıl kurabilirim ve hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten kendi sitesinde virtualbox'a kuracaklar için ayrı dosya var. Onu indirip virtualbox üzerinden sanal makineden o dosyayı seçersen kullanabilirsin. Fazla bir işlemi yok.

Arkadaşlar merhaba. Hayatım boyunca işletim sistemi olarak Windows kullandım ve diğer işletim sistemlerini çok merak ediyorum. Biri bana Virtualbox üzerine kurmamı önerdi. Peki ben nasıl kurabilirim ve hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?
İnternette çok kaynak var. Kurulum için izlemeniz yeterli. Zaten aşırı karmaşık değil. Lakin ben sanal makine olarak VMware kullanmanızı öneririm. İşletim sistemi olarak arkadaşlar sizi daha iyi yöndireceklerdir.

Biraz daha detaylı bir rehber gibi bir şey var mı? Anlamadım da.

Biraz daha detaylı bir rehber gibi bir şey var mı? Anlamadım da.
İnternette araştırma yapın. Ben o şekilde öğrendim. Araştırırken şöyle yazın: "VirtualBox linux sanal makine kurulumu" şeklinde arama yaparsanız eminim bir sürü kaynak çıkar. Ama ben yinde sanak makine olarak VMware programını öneriyorum.

Hocam kişisel kullanım için Ubuntu öneririm Kali gibi Linux dağıtımları ne yapacağınıza bağlı olarak değişir mesela Kali dağıtımını kurarsanız otomatik bazı hacking programları yüklü gelecektir.

Başlangıç için bence de en iyisi Ubuntu.
Ama ben hack ile uğraşacağım, pentester olacağım derseniz benim gibi Kali Linux veya ParrotOS kullanmanız iyi olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı