Çözüldü VirtualBox ile Linux Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Komutan Logar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bunun için bir rehber tavsiyeniz var mı? Forumda aradım ve bulamadım.

Sistem Özelliklerim:
AMD A-320M S2H
RX 580 4G
4G DDR4 RAM (3000MHz)
Ryzen 5 1500X

Çözüm
kali mi kullanacaksın ubuntu mu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gerek yok ki özellikle bir rehbere efendim. Ben anlatırım, ama yine de VMware öneririm.
Öncelikle kullanmak istediğiniz Linux dağıtımını seçip indiriyorsunuz, daha sonra kurduğunuz sanal bilgisayar programınızdan bir makine yaratıyor ve indirdiğiniz önyükleme imajını boot'a alıyorsunuz. Kurulumunu normal bilgisayara kurar gibi yapıyorsunuz. Bu kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ubuntu kullanacağım. Bu rehberi izleyip yapmaya çalışayım. Bununla Ubuntu içinde normal bilgisayara yüklü gibi kullanabilirim değil mi?
AMD için sanallaştırma açamıyorum nasıl yapacağım?
Sorunu çözdüm. Eğer sanallaştırma seçeneğini bulamıyorsanız ve AMD işlemci kullanıyorsanız Sanallaştırma BIOS'ta "SVM Mode"olarak geçiyor. Onu açtığınızda makineyi hata almadan kurabilirsiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı