Çözüldü VirtualBox Kali Linux Kurulumunda BLKCACHE_IOERR Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sarıçizmel

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 cihazıma Kali Linux kurmak için Virtual Box'u kurdum. Daha sonra ise gerekli ayarları yaptıktan sonra, kuruluma başladım.
Sistem kuruluyor ekranı geldikten yaklaşık 5 dakika sonra (BLKCHACHE_IOERR) hatası alıyorum.
Yardım ederseniz sevinirim..

Çözüm
Zaten o ISO dosyasını kurmaya çalışmıştım.

O ISO dosyasında kurulum ekranı yok direkt kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz.

Dosyaları çıkartıp VirtualBox'dan ekle diyerek seçin.

Kullanıcı adı ve şifre: kali
Not: klavye ve dil ingilizce olacak o yüzden i yazmak için ı yazmanız lazım.

Klavyeyi setxkbmap tr ile Türkçe yapabilirsiniz fakat her yeniden açmanızda yazmanız lazım.
Windows 10 cihazıma Kali Linux kurmak için VirtualBox'u kurdum. Daha sonra ise gerekli ayarları yaptıktan sonra, kuruluma başladım.
Sistem kuruluyor ekranı geldikten yaklaşık 5 dakika sonra (blkchache_ıoerr) hatası alıyorum.

Sanal makine için olanı indirin.

Zaten o ISO dosyasını kurmaya çalışmıştım.

O ISO dosyasında kurulum ekranı yok direkt kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz.

Klavyeyi setxkbmap tr ile Türkçe yapabilirsiniz fakat her yeniden açmanızda yazmanız lazım.

Çözüm

Tamamdır teşekkür ederim sorun çözüldü.

Geri
Yukarı