VirtualBox Mac OS Kurulum Sorunu - Optik disk dosyasını açma başarısız

mir_as82

Hectopat
Daha fazla  
Bir aydır uğraşıyorum sayısız video sayısız forum dolaştım ama ne sanal işletim sistemi ne de gerçek işletim sistemi kurabildim.
Sizin verdiğiniz tüm sürümler neredeyse elimde mevcut. Hepsini denemişim.
En son Virtualbox a ML2 yi Virtualbox a kurmaya çalıştım ama aldığım hata:

1.png

Ben nerede hata yapıyorum? Laptopa ikinci SSD taktığımdan DVD sürücüyü çıkardım.
.ISO dosyası seçince yüklemeye geçiyor fakat bu sefer farklı bir yerde takılıyor (IOBluetoothController da takılıyor).
Ama .DMG dosyalarını seçince hep aynı hata çıkıyor. (Yani kuruluma bile geçemiyor). Resmini verdiğim hata çıkıyor.
BIOS'ta virtualization açık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam en az 3 defa izledim. Ama olmuyor.

Yani adim adim Recep Hocayi takip edip yapiyorum. Tek farklilik, o yükleme yaparken ide aygiti gözüküyor Virtualbox'ta ama benim laptopta IDE aygiti gözükmüyor. Bu sorun olur mu?

Ve ikinci dikkatimi çeken şey ise, .ISO dosyasini gösterince (farklı mac dagitimlari) Virtualbox'ta mac kurulumu basliyor. Fakat .DMG dosyalarında hicbir zaman baslamiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birden çok yerde hata yapıyorsunuz. Yaptığınız ilk hata sistem bilgilerinizi vermemeniz mesela. İşletim sisteminiz nedir ? İşlemciniz nedir ?

Aldığınız hataya baktığımıda DMG dosyasının bozuk olabileceği ihtimalini görüyorum.

VMware rehberine baktınız mı?

VMware ile Mac OS X Yosemite Kurulumu - Technopat

Hocam işletim sistemi windows 8.1.
Sistemim mesaja eklendi.
Birden fazla DMG dosyasi indirdim. Ve md5 kodlari karsilastirildi. Ve md5 onayindan geçti.
Artik iyice usandirdi bu Mac kurulumu beni. Daha virtualbox a bile kuramadim.

Dosya Ekleri

• SISTEM.png
    SISTEM.png
    31,9 KB · Görüntüleme: 513
Hocam bende de aynı sorun var. Anakart: Gigabyte ga Z77 up5 th.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 660.
Bellek miktarı: 8 gigabyte.
İşletim sistemi: Windows 8.1 Professional X64. Not: sanallaştırma özelliği bios'da aktif ve EF I desteği Virtual Box üzerinde kapalı.
Virtual Box sürümü: 4.3.23 r100309.
Yalnız yeni makine ekranında en son sürüm: Mac OS X 10.9 Mavericks (64 bit) olarak görünüyor.
Virtual Box üzerinde .dmg dosyasını açmak isteyince ise şu hatayı alıyorum:
C:\Users\xxx\Desktop\OS X 10.10 Install USB.dmg optik disk dosyasını açma başarısız.

Could not get the storage format of the medium 'C:\Users\xxx\Desktop\OS X 10.10 Install USB.dmg' (VERR_NOT_SUPPORTED).

Sonuç Kodu: VBOX_E_IPRT_ERROR (0x80BB0005)
Bileşen: Medium
Arayüz: IMedium {05f2bbb6-a3a6-4fb9-9b49-6d0dda7142ac}
Çağrılan: IVirtualBox {fafa4e17-1ee2-4905-a10e-fe7c18bf5554}
Çağrılan RC: VBOX_E_OBJECT_NOT_FOUND (0x80BB0001)
Not, dosyayı şu paylaşımdaki bağlantıdan indirmiştim:
OS X 10.10 Yosemite RAW İmajı | Technopat Sosyal
Yerin dibi not: Bir başka sürüm olan OS X 10.9.5 Install USB.raw dosyasını da win32diskimager 0.7 uygulamasıyla usb belleğe yazmak istediğimde bir süre bekletmişti ve başarıyla yazdığını söylemişti. Fakat belleğin boyutuna baktığımda kb'lik bir alanın kullanıldığını gördüm. Yani sanırım yazamamıştı.

Bende virtualbox ile mavericks 10.9.1 kurmaya çalışırken bu hatayı alıyorum sebebini çözemedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 512
Hocam bende aynı sorunla karşı karşıyayım. Samsung ativ book 4 kullanıyorum. İ5 işlemci ve nvidia 710m ekran kartına sahibim. Bir çözümyolu yokmu ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı