VirtualBox'a Linux Mint kurma

@Ali998 @The G.O.A.T işlemcimi tam olarak göremiyor sanırsam. Ryzen 5 3600 kullanmama rağmen X86-64 işlemciye ihtiyacım olduğunu söylüyor. Ne yapmalıyım?

1618680564630.png

BIOS ayarlarında AMD-V seçeneği pasif olabilir. Eğer etkinse Virtualbox ayarlarına girin, Sistem => İşlemci kısmından AMD-V ile ilgili seçeneği etkinleştirmeyi deneyin.

Sanal makineyi Ubuntu (32-Bit) seçtiniz diye tahmin ediyorum. Ubuntu (64-Bit) ile değiştirin ve kuruluma devam edin. Bunu ayarlardan yapabilirsiniz, ya da yeni bir sanal makine oluşturabilirsiniz.

Aynen tam öyle yapmıştım. Mint Windows'a bayağı yakınmış. Tema olarak baktığımda Arch zengin gözüküyor. Önerir misiniz? Bir de Linux Mint Ubuntu olarak gözüküyor. Neden böyle? Linux değil mi bu?

Aynen tam öyle yapmıştım. Mint Windows'a bayağı yakınmış. Tema olarak baktığımda Arch zengin gözüküyor. Önerir misiniz? Bir de Linux Mint Ubuntu olarak gözüküyor. Neden böyle? Linux değil mi bu?
Hocam sakin olun yeni linux denediniz 😀. Ubuntu bir GNU/Linux distrosu, Linux Mint'de öyle. Ama bence ikisinin görünüşünün yakından alakası yok. Arch başlangıç için iyi bir distro değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı