VirtualBox'ta birbirinden tamamen farklı iki makine nasıl kurulur?

lemonatak

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sürekli yeni Windows kurup işlemler yapıyorum Virtualbox'ta. Windows 7, 8.1 ve 10 kullanıyorum. Fakat artık tek tek girip bir şeyleri kabul edip zamanımı öldürmektense katılımsız kurayım dedim. Kuracağım Windows'un da cihaz kimliği bilgisi vs full farklı olmalı. İlk sorum;

Katılımsız yüklerken Ürün kimliği normal format atarmış gibi oluyor ve değişiyor değil mi? Etki alanı adı nedir? Sallıyorum bir şeyler kabul ediyor. Varsayılan olarak " myguest.virtualbox.org " yazıyor fakat ne işe yaradığını bu seçeneğin tam çözemedim.

Adsız.png

Bu ayarlar doğru mu? Kuracağım sanal makine MAC adresi cihaz kimliği ürün kimliği vs. vs. tamamen farklı gözükmesi gerekiyor çünkü. Normal format atar gibi yüklerken bu kadar soru sormuyordu.

Adsız2.png

Burada ise kırmızı ile işaretlediğim yer normal şekilde PC'ye format atarmış gibi attığımda çıkmıyor. Sonradan ayarlara girip kendim siliyorum. Fakat katılımsız şekilde yüklerken çıkıyor, neden bu çıkıyor, ne işe yarar? Sarı ile işaretlediğim, önyükleme sırası, normal el ile format atınca tam tersi şekilde sıralanıyor yani " Disket, Optik, Sabit Disk " sıkıntı çıkarmı?

Adsız3.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı