VirtualBox'taki Windows 10'da ses yok

arnulfo.kayceon

Decapat
VirtualBox sanallaştırma programında Windows 10 sanal makinem var ve bu makine de her şey güncel olmasına rağmen ses alamıyorum. Ses kısmında çarpı şeklinde logo var, tıkladığımda ise sorun bulma ekranı çıkıp taradıktan sonra hiçbir sorun bulamayıp sorun gidericiyi kapat seçeneğini veriyor. Sesi kullanmak için ne yapmam lazım? Teşekkürler.

VirtualBox sanallaştırma programında Windows 10 sanal makinem var ve bu makine de her şey güncel olmasına rağmen ses alamıyorum. Ses kısmında çarpı şeklinde logo var, tıkladığımda ise sorun bulma ekranı çıkıp taradıktan sonra hiçbir sorun bulamayıp sorun gidericiyi kapat seçeneğini veriyor. Sesi kullanmak için ne yapmam lazım? Teşekkürler.

VirtualBox'taki sanal makine ayarlarına girip ses sekmesini atar mısınız?

Screenshot 2022-04-29 18-07-46.png

Enable değil idi default şekilde iken de böyle de denedim fakat yine çalışmıyor.

Eki Görüntüle 1373337

Enable değil idi default şekilde iken de böyle de denedim fakat yine çalışmıyor.

AC97 ses kartı tipini seçmişsiniz. Ama sorun değil. Ses kartı ayarların bu attığın fotoğraftaki gibi kalsın. Sana vereceğim linkten Realtek AC97 Driver'ını indir. Sonrasında sanal makinenin içine at. Ve makinenin içinde Driver'ı kur. Adımları takip et. Yeniden başlatmak isterse yeniden başlat. Olması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı