Virüs, bilgisayardan nasıl temizlenir?

Haise07

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kuzenim internette gördüğü bir linke tıkladı ve bir dosya indirildi. Ondan sonra otomatik olarak Discord açıldı ve kapandı sonra banka kartıma doğrulama kodu bildirimleri gelmeye başladı kartı kapattım fakat ondan sonra Steam, Discord, Instagram ve Google hesaplarım çalındı, şifreleri değiştirildi ve erişimim engellendi. Kurtarma amacında değilim tek isteğim bu virüsü silmenin bir yolu var mıdır? Dosyayı sildim Kaspersky ve Avast antivirüs programlarıyla taradım fakat hiçbir tehdit bulunamadı dendi. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenimi camdan atardım herhalde.

Tehdit bulamadılarsa gitmiş olabilir ama çok içinize sinmiyorsa sağlam bir format en garanti çözüm.

Bu kadar şey yaşanmış, bence bir temiz kurulumu hakediyor bilgisayar. Yedeklemesi sıkıntı olacak çok fazla veriniz yoksa format atın kurtulun.

Merhaba, kuzenim internette gördüğü bir linke tıkladı ve bir dosya indirildi. Ondan sonra otomatik olarak Discord açıldı ve kapandı sonra banka kartıma doğrulama kodu bildirimleri gelmeye başladı kartı kapattım fakat ondan sonra Steam, Discord, Instagram ve Google hesaplarım çalındı, şifreleri değiştirildi ve erişimim engellendi. Kurtarma amacında değilim tek isteğim bu virüsü silmenin bir yolu var mıdır? Dosyayı sildim Kaspersky ve Avast antivirüs programlarıyla taradım fakat hiçbir tehdit bulunamadı dendi. Ne yapmalıyım?

Hocam temizlemesine belki temizlenir fakat direkt format atmak en sağlıklısı bence.

Hocam şu an hiçbir sorun yok gibi duruyor virüs taramaları yaptım temizledim şifreleri değiştirdim bir donma durumuda yok gene de format atmalı mıyım ve atmazsam ne olur?

Kanka ben eskiden arkadaşıma şakasına RAT atmıştım taramalarda virüs yok gözüküyordu fakat ben onun bilgeseyarını kontrol edebiliyordum yani format atmanı öneririm.

Geri
Yukarı