Virüs, bilgisayardan nasıl temizlenir?

Merhaba, kuzenim internette gördüğü bir linke tıkladı ve bir dosya indirildi. Ondan sonra otomatik olarak Discord açıldı ve kapandı sonra banka kartıma doğrulama kodu bildirimleri gelmeye başladı kartı kapattım fakat ondan sonra Steam, Discord, Instagram ve Google hesaplarım çalındı, şifreleri değiştirildi ve erişimim engellendi. Kurtarma amacında değilim tek isteğim bu virüsü silmenin bir yolu var mıdır? Dosyayı sildim Kaspersky ve Avast antivirüs programlarıyla taradım fakat hiçbir tehdit bulunamadı dendi. Ne yapmalıyım?

Hocam kuzeniniz karı görüp üstüne indirdiği dosyayı açıp üstüne bunu size haber vermedi mi? Kart mart asla saklamayın bilgisayarınızda. Banka kartı hadi neyse fakat asla kredi kartı falan tutmayın. Temizinden format atarak işi çözün. O kadar şey yaşanmış yani.

Hocam kuzeniniz karı görüp üstüne indirdiği dosyayı açıp üstüne bunu size haber vermedi mi? Kart mart asla saklamayın bilgisayarınızda. Banka kartı hadi neyse fakat asla kredi kartı falan tutmayın. Temizinden format atarak işi çözün. O kadar şey yaşanmış yani.

Hocam bence kaba konuşmuşsunuz yanlışlıkla pop-up basmış olabilir. Ben modlama konusunda forum bakarken sağ altta aşırı küçük pop-up açılmış neredeyse 2-3 saat sonra gördüm. Allah'tan bir şey olmadı.

Hocam bence kaba konuşmuşsunuz yanlışlıkla pop-up basmış olabilir. Ben modlama konusunda forum bakarken sağ altta aşırı küçük pop-up açılmış neredeyse 2-3 saat sonra gördüm. Allah'tan bir şey olmadı.

Hocam nedenini ben bile bilmiyorum geldiğimde kuzenim bir dosya indirmişti yaşıda küçük anlamadı herhalde bende bu ne diye açınca öyle gitti işte format atıyorum şu an umarım bir daha kuzenim ulaşamaz.

Hocam nedenini ben bile bilmiyorum geldiğimde kuzenim bir dosya indirmişti yaşıda küçük anlamadı herhalde bende bu ne diye açınca öyle gitti işte format atıyorum şu an umarım bir daha kuzenim ulaşamaz.

Yok hocam yanlış anlamayın, ben arkadaşa cevap olarak yazdım umarım tekrarlanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı