Virüs bitince hayat normale döner mi?

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, virüs yüzünden üretim büyük bir durgunluk yaşadı eğer ki bu virüs baharın biterse üretimin yetişme ihtimali var mı şu an kargolar yetişmiyor limanlarda ürünler bekliyor fabrikalarda ürün çıkmıyor ve virüs bitti diyelim hayat normale döndü üretim fazlalığı olma ihtimali var mı? Yani fiyatların azalma ihtimali var mı üretim fazlalığı olursa.

Virüs tamamen biterse, elbette üretim hızlanır. Fiyatlarda düşüş olur, lakin bu bizim ülkemize yansır mı? Bilemem.

Virüs bitse bile, hayatımızda ciddi değişiklikler olacağını düşünüyorum. Çünkü bu ne ilkti, ne de sonuncusu olacak. İnsanlığın kendini böyle durumlara karşı hazırlaması gerekiyor. Bu yüzden farklı yapıda değişiklikler olacağını düşünüyorum.

Arkadaşlar, virüs yüzünden üretim büyük bir durgunluk yaşadı eğer ki bu virüs baharın biterse üretimin yetişme ihtimali var mı şu an kargolar yetişmiyor limanlarda ürünler bekliyor fabrikalarda ürün çıkmıyor ve virüs bitti diyelim hayat normale döndü üretim fazlalığı olma ihtimali var mı? Yani fiyatların azalma ihtimali var mı üretim fazlalığı olursa.
Büyük ihtimal ile evet.

Fiyatlar olması gereken seviyelere dönecektir bu konuda hangi ülkede olduğunuz pek de fark etmiyor sonuçta üretim normalleşecek. Ama fiyatların olması gerekenden daha az miktara inmesini beklemeyin.

Fiyat dışı normal hayata gelirsek eski düzenin geri geleceğini sanmıyorum. Her ne kadar aşı olsak da artık hayatımıza giren bir virüs var. Grip gibi, soğuk algınlığı gibi her an her vakit bulaşabilecek bir hastalık artık bu. Aşı ile ölüm oranları ve bulaşma oranları azalabilir ama tamamen bitmez yeni bir hastalığımız var işte. Bu yüzden maskeler inse de sosyal mesafe, el yıkama alışkanlığı gibi bazı şeylerin hayatımızda yer edineceğini düşünüyorum ben.

Virüs bitse bile maskeler bizi kolay kolay bırakmaz. Fiyatlar elbet düşecektir ama hatırı sayılır bir düşüş yaşanacağını sanmıyorum. Benim tahminim bu virüs 2022'ye kadar bizimle. Hatta 2023'e kadar.

Geri
Yukarı