Virüs Bulaşan Windows 7'yi Onarma

Oguzkan

Kilopat
İyi günler. Ben Win7 kullanıyorum. Bir oyun için belli bir zaman önce Komut Sisteminden bazı kodlar yazmıştım ve Windows Update'yi kapatmıştım. Zaman İçinde Microsoft Security Essentiel, Windows sorun giderme, Windows güvenlik duvarı, Ağ Tanılama gibi işlevleri kullanamamaya başladım. Ayrıca Kablodan internete rahatlıkla girebiliyorken artık tanımlanamayan ağ hatası vermeye başladı. Kablosuz için de kendi leptobumdan kablosuza bağlandığımda oyun oynuyamıyorum. Sürekli lag olup oyun donuyor ve atıyor, arada kopmalar oluyor. Bunun için usb Everese Wireless-N aldım da bağlandığım. Modem isminin yanında çarpı işareti oluyor, bağlanamıyorum (ağ gereksinimlerini karşılamıyor yazısı çıkıyor elle de girsem bağlanmıyor) yada bağlandığı zaman başlat çubuğundaki kablosuz işareti üzerinde kırmızı çarpı oluyor ama internete bağlı oluyor fakat sürekli kopma yada çok yavaş oluyor.

İnternetten araştırdım CMD'ye bir sürü kod yazdım windows update - güvenlik duvarı yada sorun giderme işlemleri için hiçbiri işe yaramadı. Blue Ray diskimde arızalı olduğu için format ta atamıyor. Bazı yerlerde format atılsada bu durum hala devam ediyormuş. USB'den format atmayı da bilmiyorum iso dosyam yok zaten. Güvenilir ISO dosyası da zor bulunuyor. Benim leptobumun altında etkinleştirme anahtarı harf - rakamları var fakat home premium iso dosyasını nerden bulabilirim? Bu sorunlarıma yardımcı olabilirseniz çok sevinirim biliyorum biraz çok ama. Recep Baltaş abimiz bu konuyu görüp yardımcı olabilirse yada başka biri çok sevinirim iyi günler :) .

Hiçbir mesaj alamadım ne yetkililerden ne recep baltaştan ne üyelerden. Tekrar mı konu açmam gerekir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç kimse bana yardımcı olamıyacak mı? Ben windows 8.1'e geçmek istemiyorum. Alabilecek param yok. Elimde okuluma ait e mailim de yok ve leptopumda önemli dosyalarım var, onları atabilecek kadar büyük harici diskim de yok ne yazık ki. Ne Microsoft security essantiel, ne windows update, ne de .net framework kuramıyorum. Zamanında bir oyun için cmdden kod yazdım ondan sonra kaybettim her şeyi. Team Wieverden yada başka yollardan bna yardımcı olabilecek kimse yok mu? Format attım gene düzelmedi.

Windows Update'in kapatılmaması gerektiği her yerde defalarca belirtiyoruz. Windows Updtae'i kapatmışsınız ve virüs yemişsiniz. Durum bu kadar basit.

15 Ocak itibari ile Windows 7 desteğini tamamen sonlandıracağız. Bu tarihten sonra 8.1'e geçmezseniz yardım etmeyeceğiz.

Yapmanız gerekenler:
  • ADwcleaner indirip çalıştırmak ve çıkan sonuçları onarmak
  • MBAM indirme ve sistemi tarama.
  • Trojan Remover indirmek ve çalıştırmak
  • Complete Internet Repair indirmek ve çalıştırmak
  • Sonra Windows Update'i devreye sokmak. Windows Update çalışmıyorsa bunu çalıştırmak: How do I reset Windows Update components?
  • Windows Update ile bütün güncelleştirmeleri yapmak
  • Komut satırını çalıştırıp sfc /scannow komutunu çalıştırmak
Kolay gelsin.

İyi günler Recep Baltaş yada diğer site yöneticileri. Ben bu işlemleri yaptım fakat bir yararı olmadı, hiçbiri de birşey bulmadı. Sorun hala devam ediyor, Windows update yükleyemedim. MSE çalıştıramıyorum. .Net framework yüklenmiyor, aynı hatadan hatanın ismi 0x8000247.

Ayrıca yeni birşey çıktı karşıma, internet sayfası açtığımda yada herhangi bir oyuna girdiğimde masaüstüne atıyor kendini ama kapanmıyorlar. Tekrar başlattan tıklayıp devam ediyorum. Denemediğim güvenlik programı kalmadı. 0x8000247 hatası için pc'yi formatladım yine düzelmedi.

CMD ile bilmeyenin oynamaması lazım. Oyuncak değil Windows. Virüsten şüpheleniyorsan Kaspersky Rescue ile sistemi tarat. Bahsettiğin durumlar bana KMS araçlarından birini kullandığın anlamına geliyor.
Sistemi iyice bozmuşsunuz gördüğüm kadarıyla format atmanız gerekiyor. Bilmiyorsanız bilgisayarcıya götürün attırın.

2 Yere yazdım ama kusura bakmayın. İyi günler sizi tekrar rahatsız ediyorum ama kusura bakmayın. Ben foruma yazmıştım benim birsürü problemim var diye problemlerimi kafama göre kurcalayarak çözmüş bulunmaktayım. Toshiba recovery ile harddiski komple sildim usb boot ederek sonra bir torrent sitesinden orijinal windows 7 iso dosyasını indirip tekrar usb boot edip windowsu yükleyip kendi leptop'umun altındaki keyi girerek orjinalleştirdim. Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın :))). Fakat hiçbirşey yüklü değil. Neler yüklemem gerekiyor şimdi bilgisayarıma. Driver v.s? Recep Baltaşın önerisiylede bu ay sonu windows 8.1 're geçeceğim inşallah para biriktiriyorum :D yalnız söylediğiniz hiçbirşey olumlu sonuç doğurmadı ama genede teşekkür ederim. ben kurcalayarak çözdüm

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı