Virüs bulaşırsa ne yapılmalı?

ErenMT

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir halt ettim internetten crackli oyun indirmeye kalktım. Oyun indi dosyayı çıkartıp setupa bastım Windows defenders hemen bir uyarı gönderdim bastım bir de ne göreyim " trojan eylem gerektiriyor" oyunu ve dosyaları sildim. Sonra gitti Windows defendersdaki uyarı. Fakat C sürücümde 162 GB boş alan 146 GB'a düşmüş. Şu an ESET ve Windows defenders ile tam arama yaptırıyorum. Virüsü bulamazsa ne yapacağım? ESET'in lisansı doldu.

Kanka aklında bulunsun McAfee, reaktif bir koruma sağlıyor ama ESET,Kaspersky filan bunlar Proaktif'dir
McAfee'yi aktif olarak kullanın, ve de tarama yaptırın.

Kanka aklında bulunsun McAfee, reaktif bir koruma sağlıyor ama ESET,Kaspersky filan bunlar Proaktif'dir
Kankam öyle şeylerden anlamıyorum, ESET'e de pek güvenemiyorum.
Kaspersky'i da eskiden kullanıyordum fakat çok fazla güvenlik önlemi aldığı için kullanmayı bıraktım:D, şu şekilde: bir oyuna giriyorum, .... uygulaması mikrofonunuzu kullanıyor gibi bildirim alıyorum.
Hem deneme sürümüm bitti.

Arkadaşlar karpersky eset ve Windows defenders ile tarattım bi sıkıntı yok olarak gözüküyor. C klasörünün oyunu silince dolmasınıda %temp% klasörünün içindekileri silerek düzelttim. Daha tövbe oyun indirmeye çalışmam internetten. Hala virüs olma ihtimali yoktur herhalde değil mi? :D. Hepinize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Arkadaşlar karpersky eset ve Windows defenders ile tarattım bi sıkıntı yok olarak gözüküyor. C klasörünün oyunu silince dolmasınıda %temp% klasörünün içindekileri silerek düzelttim. Daha tövbe oyun indirmeye çalışmam internetten. Hala virüs olma ihtimali yoktur herhalde değil mi? :D. Hepinize yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.
Malwarebytes ile de yapın. Büyük ihtimalle sıkıntı yoktur ama garanti olsun.

McAfee'yi de düzenli olarak kullanın. Ne olur ne olmaz, indirdiğiniz herşeyi tarıyor. Ben gayet memnunum.

Geri
Yukarı