SSD'ye virüs bulaşırsa ne gibi sorunlar olur?

Ali DAD

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 5600
Msi Geforce RTX 3060 OC Ventus XS OC
Asus TUF Gaming B550-Plus
XPG 8X2GB 3200 MHZ
Kingston KC3000 1TB
Cooler Master SFX V650 Full Modular
Aercool graphite
Öncelikle selamın aleyküm canlar, 1 tane M.2 SSD'im bir de kullanmadigim düz SSD'im var. M.2'yi normal kullanim ve gündelik iş icin harcıyorum diğerinde crackli oyun kurmak gibi bir planim var. Simdi M.2'yi sistemden çıkarıp düz SSD'ye Windows kurup kafam estiği gibi internetten oyun yukledim diyelim. Bu SSD'ye virus bulasti ondan sonra bunu söküp M.2'yi takıp normal kullanımıma devam ettim. (hepsi varsayim). Herhangi bir sorun olur mu? M.2 SSD'me veya diger parcalara zarar gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamünaleyküm canlar, 1 tane M.2 SSD'im bir de kullanmadigim düz SSD'im var. M.2'yi normal kullanim ve gündelik iş icin harcıyorum diğerinde crackli oyun kurmak gibi bir planim var. Simdi M.2'yi sistemden çıkarıp düz SSD'ye Windows kurup kafam estiği gibi internetten oyun yukledim diyelim. Bu SSD'ye virus bulasti ondan sonra bunu söküp M.2'yi takıp normal kullanımıma devam ettim. (hepsi varsayim). Herhangi bir sorun olur mu? M.2 SSD'me veya diger parcalara zarar gelir mi?

Farklı SSD diye kurmak seni kurtarmaz o SSD'den diğer her şeye erişebilirler.

Öncelikle selamünaleyküm canlar, 1 tane M.2 SSD'im bir de kullanmadigim düz SSD'im var. M.2'yi normal kullanim ve gündelik iş icin harcıyorum diğerinde crackli oyun kurmak gibi bir planim var. Simdi M.2'yi sistemden çıkarıp düz SSD'ye Windows kurup kafam estiği gibi internetten oyun yukledim diyelim. Bu SSD'ye virus bulasti ondan sonra bunu söküp M.2'yi takıp normal kullanımıma devam ettim. (hepsi varsayim). Herhangi bir sorun olur mu? M.2 SSD'me veya diger parcalara zarar gelir mi?

Nasıl HDD virüs bulaşınca veya normal de SSD de bulaşınca biçimlendirme işlemi yapıyorsun aynı işlemi yapıp kullanabilirsiniz. Kaldı ki illa biçimlendirmek zorunda değilsin. Anti virüs programı indirip keyfine bak. Yani aslında indirmeyi de önermem özellikle sistem iyi değilse. Eğer her siteden indiriyorsan sıkıntı orada. M.2 SSD neden çıkarmak istiyorsun? SATA desteği olmasa bile M.2 SSD devam etmen daha iyi olacak. En iyisi varken altına inmek iyi bir fikir değil.

Herhal yanlış anlaşıldım. Sırf crackli oyun oynamak icin farkli bir disk kullanacagim orjinal ssdme veya diger parcalarima zarar gelmesin diye ne yapabilirim. (R5 5600 rtx 3060)

Geri
Yukarı