Çözüldü Virüs Bulaşmış Bilgisayarda Alışveriş Yapmak Zararlı Mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün internetten kredi kartı ile alışveriş yapmıştım. Misafir çocuğu gelmişti evimize. Bilgisayarı istedi verdim ben de. Facebook virüsüne tıklamış sonra. Virüs bulaştı bilgisayara sizce bi sorun çıkar mı? Alışverişi virüsten önce yapmıştım.

Zaten alışverişi virüsten önce yapmışsınız sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Google Chrome ile yaptım. Fakat sistemler farklıydı kullanılan internet aynıydı sadece. Sonra virüs bulaşmadan önceki bilgisayar ile alışveriş sitesine giriş yaptım. Yani alışveriş yapılan sistem farklı, internet aynı, alışverişten sonra hesaba girilen sistem virüs bulaşan sistem. Biraz karışık oldu ama...

Google Chrome ile yaptım. Fakat sistemler farklıydı kullanılan internet aynıydı sadece. Sonra virüs bulaşmadan önceki bilgisayar ile alışveriş sitesine giriş yaptım. Yani alışveriş yapılan sistem farklı, internet aynı, alışverişten sonra hesaba girilen sistem virüs bulaşan sistem. Biraz karışık oldu ama...
Yani farkli bilgisayarsan yaptiniz mesela GTX 860M'li bilgisayardan usb bellek aldiniz ertesi gunde GTX 850M'li pcye virus girdi? Hic bir sorun olmaz. Sistemi malwarebytes ile taratin.

İnternet geçmişinizi temizlediyseniz sorun olmaz.

Ben ne demek istediğini anladım galiba. Alışveriş yaptığı sistem ile virüs bulaşan sistem farklı ama aynı İnternet bağlantısı üzerine kurulu. Yani 2 farklı bilgisayar var ama aynı modeme bağlılar. Doğru muyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı