Virüs Bulaştıktan Sonra "Dııııııt" Sesi Geliyor

Telaşlanma, virüs falan bulaşmamıştır. Eğer yetişkin içerikli bir siteye girdiysen bazen karşımıza böyle şeyler çıkabiliyor :) İçin rahat edicekse (antivirüsün varsa) bir tarat. Yoksa, güvenli siteler hariç sitelerde önüne çıkan antivirüsü indirme.
Şu anda ben Windows'u crackle etkinleştirdiğim için Windows Defender kapalı, Avast kullanıyorum. 1000 TL lik Windows satın almak çok pahalı olur herhalde. Eskiden gerçekten virüs bulaşmış sanıp Sistem Geri Yükleme'yi kullanırdım hep. Ayrıca web sitelerinin güvenli olup olmadığını kontrol eden bir site buldum : Sucuri Security
Buradan günlük girdiğiniz sitenin güvenli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenli site :
bandicam 2018-12-14 20-28-52-851.jpg

Tehlikeli site :
bandicam 2018-12-14 20-29-00-988.jpg

Orta riskli site burası maalesef :
bandicam 2018-12-14 20-41-56-906.jpg

Ceza yememek için korsan yazılım sunan sitenin üstünü çizdim (Düşük riskli site) :
bandicam 2018-12-14 20-46-43-665.jpg

Bir tek yüksek riskli site kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bahsettiğiniz site zamanın efsanelerinden.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sisteminizi yine de Avast! kaldırıp Sosyal üzerinde dönem dönem önerdiğimiz kaliteli bir AV ile taratın. Ayrıca korsan işletim sistemi kullanmayın.

Korsan Windows Kullanmak Neden Tehlikeli? - Technopat

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı