Virüs bulaştıktan sonra disk kendi kendine doluyor

F16beast

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GeForce GTX 1650 Ti
İşlemci
Intel i7 10. nesil
Arkadaşlar, her sabah laptop'ı actigimda disk 1 GB azalmis oluyor. Herhangi bir oyun yok. PC'yi mimari çizimler icin kullanıyorum. Son vakitlerde virüs bulaştı. Birden cok AV ile tarattim, birkaç dosya sildim. AV'lerden biri de ilk taramada 2 dosya sildi. Akıllı depolamayi şimdi açtım. Format atmamam gerek. Virüs kendini gömdüyse çözüm öneriniz var midir? Sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, her sabah laptop'ı actigimda disk 1 GB azalmis oluyor. Herhangi bir oyun yok. PC'yi mimari çizimler icin kullanıyorum. Son vakitlerde virüs bulaştı. Birden cok AV ile tarattim, birkaç dosya sildim. AV'lerden biri de ilk taramada 2 dosya sildi. Akıllı depolamayi şimdi açtım. Format atmamam gerek. Virüs kendini gömdüyse çözüm öneriniz var midir? Sağ olun.

Trojan yediniz galiba sistem dosyalarında değilse formattan sonra düzelir formattan sonrada düzelmez ise Windows dahil hard reset atın düzelicektir.

Antivirüsler ile tarattıysanız ve çözüm olmadıysa yapılacak şey Process Hacker gibi programlarla çalışan şeyleri detaylı incelemek olucak eğer o şekilde de çözemezseniz formattan başka çare yok gibi gözüküyor. Bir flash bellek veya hard disk falan varsa oraya yedekleyin verilerinizi ve büyük ihtimalle korsan yazılımdan bulaştığını düşünüyorum. Zorunlu olmadıkça korsana yönelmemenizi öneririm. Alternatif yazılımlar vardır elbet ücretsiz olan. İyi forumlar.

Bu sayfada @Murat5038'in dediklerini uygulayın benim de diskim aynı şekilde doluyordu format atsamda devam etti Kaspersky ile sistemi ve belleklerinizi taratıp format atın diye yazılan çözümü uyguladıktan sonra düzeldi.

Geri
Yukarı