Çözüldü Virüs bulaştıktan sonra hesaplara bir şey olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SamuraiSechs

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta da göründüğü gibi virüs bulaştı. Bugün Steam üzerinden satın aldığım bir oyuna Türkçe yama indirmek istedim, indirince bir sıkıntı olmadı ama bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra birçok sıkıntı oldu. Örneğin: Spotify müzik oynatamaz hale geldi, kulaklıktan parazit sesi gelmeye başladı, C:/Windows konumunda bulunan .DLL dosyaları hata vermeye başladı, ayarlar uygulaması çalışamaz hale geldi vb. ve direk format attım. Şu an güvenlik amacı ile E-mail ve Steam gibi kritik uygulamaların şifrelerini güncellemeyi düşünüyorum. Asıl soruya gelecek olursak şifreleri değiştirsem bile hesabıma erişim sağlamaları gibi bir durum oluşur mu? İşin kötü yanı o anki heyecan ile trojan mı yedim başka bir virüs mü yedim hiç hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kaspersky ile tam tarama yapın. Ardından alt kısımdaki işlemi yaparak dosyaları onarın.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Ardından bize geri dönüş sağlayınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Rica ederim, ne demek.

Bu tip durumlar olduğu zaman sakin olun ve mantıklı düşünmeye çalışın. Endişe edecek bir durum yok söylediğim gibi.

Bu tip durumlarda. Dediğiniz gibi sakin ve rahat takılır insan. İlk önce virüsü. İmha ederim. Sonra PC'yi yeniden kurarım. Çok rahat ve profesyönel :D

Yeni konular

Geri
Yukarı