Virüs dosyasını silerek virüsü silebilir miyim?

Dostum, Kaspersky Free'yi indirip yükleyeceksin bu siteden:

Kurulum dosyasını çalıştırıp yazılımı kurduktan sonra senden sistemini yeniden başlatmanı isteyecek.
Sistemini yeniden başlattıktan sonra veritabanını güncellemeni ister, programın arayüzünden veritabanını güncelleyeceksin. Daha sonra tam tarama yapacaksın.

Taramadan sonra bulursa bulduğu şeyleri sileceğim tamam mıdır? Bir de neden güvenli mod açmiyim?

Malwarebytes indirip güvenli mod açıp tam tarama yapsam yeterli olur mu?
Sadece yazdığın zararlı kimliğini bulduysa yeterli olur çünkü zararsız olan bir tespit. MBAM AV değil AV kullanın diyoruz.

FiveM sunucularının «launcher» uygulamalarını indirdiyseniz, genelde herhangi bir kopyalama işlemi yapılmaması adına «crypt» işlemi uygulanıyor ve bu da virüs olarak algılanabiliyor, bilgisayarlar tarafından. Yine de her «launcher» için aynısı söz konusu değil, bu yüzden içinize sinmeyen durumlarda hiç kullanmamanız en iyisi. Arkadaşların konuda önerdiği AV'ler ile güzel bir tarama yapmanızı ben de önereceğim.​

Hocam Kaspersky indirdim. İndirdikten sonra bir ayar vs gerekli mi? PC yeniden başlamadı veritabani güncellemesi yaptım şu an sadece ardından tam tarama yaptım.
Bir ayar gerekli değil zaten zararlı bile olmayabilir dediğim gibi. Güncellemesini yapıp tam tarama yaptıysan sorun çıkmadıysa kafana takacak bir şey değil. Kullanmaya devam edebilirsin.

Bir ayar gerekli değil zaten zararlı bile olmayabilir dediğim gibi. Güncellemesini yapıp tam tarama yaptıysan sorun çıkmadıysa kafana takacak bir şey değil. Kullanmaya devam edebilirsin.
IMG_20200609_220704~2.jpg
Durum bu 😁

Geri
Yukarı