Virüs faktörlü çalınan Steam hesabından başkasına maddi zarar gelirse suçlu olunur mu?

EoSoutz_06

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, size bugün yaşadığım berbat olaydan bahsetmek ve sizden yardım beklemek için bu konuyu açıyorum. Olay şöyle başladı, ben daha okullar kapanmadan da önce PC'me bir trojan indirmiştim( yanlışlıkla). Bu trojan bilgisayarımdaki bütün hesaplarımı çaldı. Bende bunu fark edince bütün hesaplarımın şifrelerini değiştirdim ama Steam hesabımın şifresini değiştirmeyi unutmuşum. Neyse aradan aylar geçti ve bugün akşam saatlerinde Discord'dan bana bir istek geldi. Yabancı biriydi başta kabul edesim yoktu ama kabul etttim. Neyse bu bana yazdı dedi DC profilindeki Steam hesabı sana mı ait dedi. Bende evet dedim neden sordun dedim. O da bana benim Steam hesabımdan dolandırıldığını ve oldukça büyük bir para kaybettiğini söyledi. Bende aşırı korktum tabii. Sonra ona bunu hackerların yaptığını anlattım. Bana inanmış gibiydi. Sonra bana Steam hesabımın askıya alınmaması için Steam'ın moderatörlerinden birinin kullanıcı adını verdi. Bana bu moderatöre istek at ve oraya suçsuz olduğunu ispatla dedi. Bende Steam moderatörüne istek attım. Kabul etti, oraya olayı açıkça yazdım. Moderatör benden satın alım geçmişini falan istedi. Bende ssleri falan attım (merak etmeyin adamın Steam moderatörü olduğu kanıtlı). Sonra benden telefonuma doğrulama kodu geleceğini falan istedi. Hepsini yaptım en sonunda bana dedi ki, "hesabının açılması için 1 saat içinde 30 dolarlık Steam gift Card alıp kodunu Steam Support kısmına girmen lazım" dedi. Bende ona o kadar param olmadığını 1 saat içinde asla bulamayacağımı söyledim o parayı. O da bana eğer bunu yapmazsam hesabımın devre dışı kalacağını askıya alınacağını söyledi. Olay böyle, he bir de ben Steam hesabımın gitmesinden değil, dolandırılan kızın bana dava açmasından korkuyorum çünkü bana öyle demişti. Şimdi soruyorum bu olaydan başıma bir iş gelir mi sicilim kirlenir mi bilgi sahibi olan birileri yazsın. Aşırı korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı