Virüs nasıl anlaşılır?

AhmetXei

Picopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Sizlere sorum bilgisayarım birkaç gündür daha yavaş işlem yapıyor. Virüs taramasını hangi uygulama üzerinden nasıl yapmamız gerekiyor? Anti-Virüs uygulaması indirirken virüs bulaştırmak istemiyorum :D

Kaspersky-BitDefender-ESET üçünden birini indirip tam tarama yapabilirsin
Yanına da bir Malwarebytes indirir tararsın

Bu iki programla tarama yapın.

Virüs bulmazlarsa ve hala virüs olduğunu düşünürsen HitmanPro. Advanced malware scanning and removal with Hitman Pro. bunu da kullanabilirsin.

Şimdi farkediyorum da malwarebytes'da niye sanki scammiş gibi yazıyor ya, olur ya. Roblox hackleri gibi. :D

Virüs bulmazlarsa ve hala virüs olduğunu düşünürsen HitmanPro. Advanced malware scanning and removal with Hitman Pro. bunu da kullanabilirsin.

Hocam sağ olun ama merak ettiğim bir şey daha var biraz alakasız ama bu tür uygulamalar neden kurulum aşamasında Yandex kurulumundan söz ediyor?

%100 anlaşılmıyor. Çok nadiren lanet olası virüsleri hem taramalar algılayamıyor hem de el ile araştırarak bir ipucu bulamıyorsunuz. Ben o şekilde 1 ay içimde bir şüphe ile kullandım bilgisayarımı indirdiğim bir dosya nedeniyle, sonunda fare imleci üzerindeki mavi yükleme zımbırtısı 2'de 1 gelmeye başlayınca kökten format attım rahat ettim.

Merhaba dostlar. Sizlere sorum bilgisayarım birkaç gündür daha yavaş işlem yapıyor. Virüs taramasını hangi uygulama üzerinden nasıl yapmamız gerekiyor? Anti-Virüs uygulaması indirirken virüs bulaştırmak istemiyorum :D
*Bir virüsün etkileri bilgisayarda anormal yavaşlama. *Bilgisayarın kilitlenmesi. *Dosyaların anormal sesler/görsel davranışlar göstermesi, normalde açılan dosyaların açılmaması ya da bilgisayarınızın isteğiniz dışında işlemler yapmaya başlaması şeklinde kendini gösterebilir. *Rastgele DOS işletim sistemine dönmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı