Virüs nasıl silinir?

Bilgisayarımda virüs var. Görev yöneticisinde virüsü buldum fakat görevi sonlandırmak istediğimde sistem dosyası olduğunu söylüyor, virüs olduğuna %100 eminim. VirusTotal'e attım 26/71 çıktı, yönetici iznine sahip değilim. CMD açtığımda kendi kendine kapanıyor virüs programlarının sitelerine erişimim yoktu. System32'den onu düzelttim ama virüs programını indirdiğimde kendi kendine silindi, her yolu denedim olmuyor.

VirusTotal:VirusTotal

Malwarebytes ya da Kaspersky Free ile deneyebilirsiniz.

Bilgisayarımda virüs var. Görev yöneticisinde virüsü buldum fakat görevi sonlandırmak istediğimde sistem dosyası olduğunu söylüyor, virüs olduğuna %100 eminim. VirusTotal'e attım 26/71 çıktı, yönetici iznine sahip değilim. CMD açtığımda kendi kendine kapanıyor virüs programlarının sitelerine erişimim yoktu. System32'den onu düzelttim ama virüs programını indirdiğimde kendi kendine silindi, her yolu denedim olmuyor.

VirusTotal:VirusTotal
Kaspersky veya malwarebytes tam tarama yapın virüsü bulunca silin.

Selam. Güvenli modda silmek sağlıklıdır. System32 içinden etc klasöründeki host dosyasına müdahale ettilerse eğer ki zaten müdahale varsa antivirus sitelerine giremezsiniz. Adwcleaner o tarz çok şeyi tam olarak temizler çözer. Emsisoft emergency kit gibi programlardan faydalanabilirsiniz. Emsisoftun dağıtımcısı gibi oldum artık her yerde öneriyorum. Emsisoftla taramadiginiz hic bir sisteme güvenmeyin. Tespit oranı, temizleme gücü, siber zekâsı Malwarebytes'dan dahi güçlüdür.

Geri
Yukarı