Virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı

Elekrono

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Son dakika gelişmelerini takip edenlerin bildiği üzere bir açıklama var "65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmaları sınırlandırılmıştır" şeklinde. Benim kronik astımım var zaten dışarı çıkmak için acele etmiyorum fakat bu sınırlandırma neye göre sınırlandırma onu anlamadım. Hiç mi çıkmayacağız, ne zamana kadar çıkmayacağız, bütün aile üyeleri kronik rahatsızlık taşıyan aileler alışverişlerini nasıl yapacaklar?

Bir an önce herkese yasak koymaları lazım çünkü biz genç olarak çıktığımızda Allah göstermesin evdeki annemize babamıza dedemize yaşlı kısma bulaşabilir 3 haftalık bir sokağa çıkma yasağı her şeyi düzeltir diye düşünüyorum.

Bir an önce herkese yasak koymaları lazım çünkü biz genç olarak çıktığımızda Allah göstermesin evdeki annemize babamıza dedemize yaşlı kısma bulaşabilir 3 haftalık bir sokağa çıkma yasağı her şeyi düzeltir diye düşünüyorum.

İyi hoş diyorsun ama maddi durumu hiç düşündün mü?

İş yeri için kira ödeyen, çalışanlar için yapılan vergi ve ödemler olsun, aylık geçim parası olsun nereden gelecek?
Zaten ortalıkta müşteri yok hepten mi kaybedilsin?

Gıda ve giyim dışındaki sektör yerle bir oldu kaç gündür.

Kendim fotoğrafçıyım ve kira ödüyorum. Biyometrik ve vesikalık çekimler şansım varsa eğer 2 veya 3 günde bir tane müşteri oluyor şu an için.

Diğer çekim türleri zaten iptal. Benim gibi işletme sahibi olan varsa forumda Allah yardımcısı olsun diyorum buradan.

İyi hoş diyorsun ama maddi durumu hiç düşündün mü?

İş yeri için kira ödeyen, çalışanlar için yapılan vergi ve ödemler olsun, aylık geçim parası olsun nereden gelecek?
Zaten ortalıkta müşteri yok hepten mi kaybedilsin?

Gıda ve giyim dışındaki sektör yerle bir oldu kaç gündür.

Kendim fotoğrafçıyım ve kira ödüyorum. Biyometrik ve vesikalık çekimler şansım varsa eğer 2 veya 3 günde bir tane müşteri oluyor şu an için.

Diğer çekim türleri zaten iptal. Benim gibi işletme sahibi olan varsa forumda Allah yardımcısı olsun diyorum buradan.

Hocam çok haklısın maddi konu bakımından bakarsak ama Amerika'nın ve Fransa'nın yaptığı uygulamayı bizde yapabiliriz adamlar belli bir miktar para ayırıp insanların hesaplarına yatırıyor sokağa çıkmasınlar diye bu tarz bir çözüm getirirlerse 3 hafta içinde virüs yayılması tamamen durur tamam devlet zarara uğrayacak bu 3 haftalık süreçte ama bu olayı yapmazlarsa daha kötü günler bizi bekliyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı