Virüs sahte bedava Discord Nitro linki atıyor

kaangrs.y

Hectopat
Daha fazla  
Valorant skin changer indirmiştim, virüs varmış işte Discord'da herkese otomatik bir şekilde sahte bedava Discord Nitro linki atıyor. Avast ve Malwarebytes ile tarattığımda ilk bayağı bir virüs bulmuştu. Karantinaya alıp temizledim ancak sorun hala devam ediyor. ESET'i de indirdim ama temiz diyor. Şimdi de KVRT'yi kurdum onla taratacağım sonucu yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, sen muhtemelen virüsten kurtulmuşsun, sorun burada değil artık. Sorun Discord ve o PC'de kullandığın bütün şifreleri virüsün ele geçimiş olması ve muhtemelen uzak bir sunucuya yollamış olması.

Bugün şimdi seni güzel bir iş bekliyor: Bütün şifrelerini değiştir. Kolay gelsin.

@Kaangrs. Y virüsü tetikleyen bir şey vardır ya da klon özelliği vardır virüste. Yoksa virüsün loglarından çıkmaz bu tarz sıkıntı. ( Malwarebytes ile taratın, tam onluk bu )

Edit: Sorun devam ediyorsa diye anladım ben, yanlışım varsa düzeltin.

Sistemde neden kaliteli bir AV bulundurmanız gerektiğini anlamışsınızdır artık, mevcut olan tüm hesaplarınız şifresini değiştirin ve 2FA'yı aktif hale getirin (Authy kullanmanızı öneririm). Bir dahakine internet üzerinden herhangi bir dosya indirince VirusTotal'de dosyayı taramayı unutmayın.

Donanımınız güçlüyse Bitdefender kullanabilirsiniz

Dostum, sen muhtemelen virüsten kurtulmuşsun, sorun burada değil artık. Sorun Discord ve o PC'de kullandığın bütün şifreleri virüsün ele geçimiş olması ve muhtemelen uzak bir sunucuya yollamış olması.

Bugün şimdi seni güzel bir iş bekliyor: Bütün şifrelerini değiştir. Kolay gelsin.

Peki fotoğraf vs silinmiş midir veya onlardada çalınma durumu var mıdır?
Tarayın. Kaspersky büyük ihtimal siler. Bu arada böyle skin Charger'lara çok güvenmeyin.

Taradım 1 tane buldu tekrar taradım temiz çıktı büyük ihtimal virüsü temizledim ama recebin dediği gibi hesaplara erişti.

Valorant skin changer indirmiştim, virüs varmış işte Discord'da herkese otomatik bir şekilde sahte bedava Discord Nitro linki atıyor. Avast ve Malwarebytes ile tarattığımda ilk bayağı bir virüs bulmuştu. Karantinaya alıp temizledim ancak sorun hala devam ediyor. ESET'i de indirdim ama temiz diyor. Şimdi de KVRT'yi kurdum onla taratacağım sonucu yazarım.

Kanka sana tavsiyem wise disk cleanner virüsü falan siliyor. Tarattıktan sonra yeniden başlat bilgisayarı, silinir 100%

Aynı sorunu yaşadım Discord hesabım gitti attığı linklerden dolayı tüm sunuculardan kalıcı yasaklandım YouTube hesabımda scam video paylaşmışlar YouTube kanalım direkt kapatıldı video izlemek için bile giremiyorum kanala durduk yere başımıza gelen sorunlara bak ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı