Virüs silinmiş midir?

Hocam modeme reset atım dedim size yaptınız mı? Bir de internetin normaldede yavaşlamış olabilir bu normal her internetin yavaşlaması virüs değildir ki.

Format atmak uzun sürüyor.

Yazmayı unuttum görev yöneticisinden baktığım zaman DNS istemci hizmeti 0,1 mb'lık ara sıra kullanım yapıyor, ayriyeten geçen gün Minecraft Launcher üzerinden Minecraft indirdim çok yavaş iniyordu.
şu aralar altyapılar sıkıntı içinizin rahat etmesi için kasperksy kurun ve tam tarama ile tarayın %90 bulacaktır. bulursa silin. sildikten hemen sonra modem fişi çekin ve 5 dk bekleyip tekrar takın bu rat olmasına karşın bir önlemdir. eğer hala devam ederse ssd veya hdd (ne varsa) bulaşmış olabilir. İşinin ustası bir bilgisayarcı bu sorunu yalayıp yutmuş gibi ezbere halleder en fazla 50 tl tutar. iyi akşamlar

Hocam modeme reset atım dedim size yaptınız mı? Bir de internetin normaldede yavaşlamış olabilir bu normal her internetin yavaşlaması virüs değildir ki.

Adam diyor ki internet hızı taraması yapıyorum Ermenistan'dan bir yer çıkıyor. Bilgisayarda çeviride otomatik Ermenistan ekleniyor ve her şey yavaş.

Adam diyor ki internet hızı taraması yapıyorum Ermenistan'dan bir yer çıkıyor. Bilgisayarda çeviride otomatik Ermenistan ekleniyor ve her şey yavaş.
İşte bu yüzden reset atsın diyorum ya anlamadınız mı? Reset atınca DNS ile IP adres yenileniyor bunlar yenilenince belki düzelir diye söylüyorum adama.

Merhabalar, Windows 10 kullanıyorum, cihazıma görünmez bir virüs bulaştığını düşünüyorum, cihaz önceden güvenilir bir kuruluşa bağlı idi format atıp kurulumunu tamamladım, Chrome da kuruluşunuz tarafından yönetiliyor yazısı çıkıyordu daha sonra Google da arama yaparken bağlantınız gizli değil hatası geldi, kayıt defterinden Google ait politikiları silip, her şeyi sildim ardından tekrar yükledim ama bir süre sonra yine aynı şey oldu, Malwarebytes programı ile hem normal bir şekilde hem de güvenli Mod'da tarama yaptım çıkan zararlı yazılımları sildim.

Bu sorun ile alakalı ping ve hız sorunu yaşıyorum, bir siteye girerken yavaş giriyor, oyunlarda bazen düşük ping bazen yüksek ping oluyor, speedtest.net sitesinden hız testi yaptığımda konum Türk Telekom Diyarbakır olması gerekiyor, ama bazen farklı konumlar çıkıyor (1 - 2), yerevan konumunu genelde çoğu zaman görüyorum, bu konuma baktığımız zaman erivan adında Ermenistan da bulunan bir şehir çıkıyor, çok garip.

Şöyle bir şey de fark ettim, youtube.com'a direk girdiğim zaman çok yavaş giriyor videoların resimleri geç yükleniyor ama Yandex üzerinden girdiğim zaman normal arama motoruna YouTube yazıp siteye girerek daha hızlı yükleniyor, eğer sıkıntım çözülmezse Yandex'e geçiş yaparım. (başka önerebileceğiniz bir internet tarayıcısı varsa).

Cihaza format attıktan sonra Windows güvenlik duvarı'nı kapattım Malwarebytes programını daha sonra yükledim. Umarım her şeyi yazmışımdır.

Bununla da tarama yap virüs olup olmadığından emin olalım.

Modem ara yüzünden veya cihazdan manuel DNS atanmamıştır.

Format attığında virüs silinir evet ama IP adresin ve DNS hala onlardadır ve böylece DDoS saldırısı yiyor olabilirsiniz. DDoS saldırısı interneti yavaşlatır. Bu sorunu çözmek için modemi resetleyin. Modemi resetlemek IP adresi ve DNS adresini yenileyecektir. Bunu yaptıktan sonra format atarsanız garanti çözüme ulaşmış olursunuz. Olmadı yazarsınız belki başka çözüm buluruz internetin yavaşlama sebebi her zaman virüs değildir.

Format attığında virüs silinir evet ama IP adresin ve DNS hala onlardadır ve böylece DDoS saldırısı yiyor olabilirsiniz. DDoS saldırısı interneti yavaşlatır. Bu sorunu çözmek için modemi resetleyin. Modemi resetlemek IP adresi ve DNS adresini yenileyecektir. Bunu yaptıktan sonra format atarsanız garanti çözüme ulaşmış olursunuz. Olmadı yazarsınız belki başka çözüm buluruz internetin yavaşlama sebebi her zaman virüs değildir.

Hocam adama durduk yere niye DDoS atsınlar.

Sistemine zararlı yazılım bulaşmışsa büyük ihtimal sistem DNS ayarların değişmiştir bu modem arayüzünden değil sistemden oluyor videoyu izledin mi?

Kusura bakmayın ben yanlış anlamışım.

Modeme reset atsam da fayda etmez modem arayüzünden yaptığım ayarlar şunlar,
802.11 Modu'nu "n"'e aldım,
Çıkış gücü'nü %100'e aldım,
Wps'i kapattım.

Önerdiğiniz uygulamayı kullanacağım, yarın şu rat olayını araştırayım.

Geri
Yukarı