Virüs sonrası USB içeriğine erişememe

Stellariel

Femtopat
Geçenlerde kırtasiyede bazı dosyalar çektirmek için USB lazım oldu. Hayatında hiç böyle bir şey yaşamamış biri olarak, USB'me "Musallat.exe" dediğimiz şu virüsten bulaştı. Bilgisayara taktığımda sanırım virüs olduğu tespit edilmiş olacak ki, bilgisayarımın kendisine bulaşmadı. Malwarebytes ile tarama yapıp sildim.

Sorun şu ki, USB'min içeriği şu an bu şekilde gözüküyor:
1638697358352.png

Çift tıklayıp açtığımda ise şu hatayı alıyorum:
1638697404908.png

TreeSize gibi bir programla USB'min içeriğine erişebiliyorum. Bu sorunu çözmek için ne yapabileceğimi merak ediyorum. Başka USB'lerde böyle bir sorun yok. Disk biçimlendirmeyi tercih etmek istemiyorum çünkü içerisinde kaybetmeyi göze alamayacağım bazı veriler mevcut. Şimdiden teşekkürler.

Gizli dosyaları göster dedikten sonra erişebilmeniz lazım. Arama kısmına nokta yazınca da görülebiliyor.
Nokta yazıp arattığımda dosyalarım karşıma çıktı ancak gizli dosyaları gösterme ayarı zaten seçili.
"Hide protected operating system files." ayarını kapattığımda dosyalarıma ulaşabildim. (Seçili olan isimsiz disk.) Normalde böyle olmaması gerekiyordu, bu durumu nasıl düzeltebilirim?
1638699088501.png

Son düzenleme:
Nokta yazıp arattığımda dosyalarım karşıma çıktı ancak gizli dosyaları gösterme ayarı zaten seçili.
"Hide protected operating system files." ayarını kapattığımda dosyalarıma ulaşabildim. (Seçili olan isimsiz disk.) Normalde böyle olmaması gerekiyordu, bu durumu nasıl düzeltebilirim?
Eki Görüntüle 1233866
Zararlı pek silinmiş durmuyor autorun dosyası hala flaşınızda. Tekrar bir tarama yapmayı deneyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1233866
Dosyalarınızı oradan alıp flash belleğin kök dizinine kopyalamayı denediniz mi? Gizlenen dosyaların kendisi değilse işe yarayacaktır.

Zararlı pek silinmiş durmuyor autorun dosyası hala flaşınızda. Tekrar bi tarama yapmayı deneyebilir misiniz?
Zararlı silinmiş, kısayol var olmayan bir dosyayı hedef gösterdiğinden alıyor yukarıdaki hatayı.

Siz yine de autorun dosyasını elle silebilirsiniz.

zararlı pek silinmiş durmuyor autorun dosyası hala flaşınızda. Tekrar bi tarama yapmayı deneyebilir misiniz
Zararlı silinmiş, kısayol var olmayan bir dosyayı hedef gösterdiğinden alıyor yukarıdaki hatayı.

Siz yine de autorun dosyasını elle silebilirsiniz.
Birden fazla kez tarama yaptım. Direkt dosyanın kendisini de tarattım, herhangi bir sorun yok.
Dosyalarınızı oradan alıp flash belleğin kök dizinine kopyalamayı denediniz mi? Gizlenen dosyaların kendisi değilse işe yarayacaktır.
Tüm verileri bilgisayarıma kopyalayıp, USB'yi formatlamayı planlıyorum. Böyle hayat geçmez. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı