Virüs şüphesi olan bilgisayarda format USB'si hazırlanırsa virüs USB belleğe bulaşır mı?

Kasmaya gerek yok, ISO'dan dosya yazıyoruz sadece. Ve yayılmacı virüsler, yayılmak için bilgisayar kaynaklarını fazlasıyla kullanır ki arkadaşımız bilgisayarın yavaşlığından bahsetmedi. Hem her türlü anti-virüsten geçirdiğini söyledi.
ESET'de bu hatayı alıyordum, formattan sonra yine aldım bu bir virusmu virus korkum bundan geliyordu.
Başka bir konuda virus diye bahsetmişler, bu uyarının arkasından bir sürü var bu uyarıdan
ESET Hızlı tarama bir sonuç bulamadı

SONUÇ: Temiz kurulum'u sorunsuz şekilde hallettim,şuan ESET Online Scanner ile bir tam tarama gerçekleştiriyorum her ihtimale karşılık. Birşey çıkar ise mesajı düzenler eklerim. Konu ya cevap verip yardım etmeye çalışan herkeze çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-12-06 203854.png
    Ekran görüntüsü 2022-12-06 203854.png
    205,5 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
ESET'de bu hatayı alıyordum, formattan sonra yine aldım bu bir virusmu virus korkum bundan geliyordu.
Başka bir konuda virus diye bahsetmişler, bu uyarının arkasından bir sürü var bu uyarıdan
ESET Hızlı tarama bir sonuç bulamadı

SONUÇ: Temiz kurulum'u sorunsuz şekilde hallettim,şuan ESET Online Scanner ile bir tam tarama gerçekleştiriyorum her ihtimale karşılık. Birşey çıkar ise mesajı düzenler eklerim. Konu ya cevap verip yardım etmeye çalışan herkeze çok teşekkür ederim.
Virüs hem Malwarebytes hem de ESET'e yakalanmamış tuhaf, belki sistemde kararsızlık olmuştur odur sebebi. Hayırlı olsun bu arada Kaspersky öneriyorum eğer ESET üyeliğiniz yoksa.

Virüs hem Malwarebytes hem de ESET'e yakalanmamış tuhaf, belki sistemde kararsızlık olmuştur odur sebebi. Hayırlı olsun bu arada Kaspersky öneriyorum eğer ESET üyeliğiniz yoksa.
Sebebi bende olabilirim bu kadar telaşı içinde virus olan bir dosya indirdim uyarından sonra sildim, büyük ihtimal orda silindi ama ben kafaya taktığım için birşey var zannediyordum.ESET üyeliğim yok, normalde malwarebytes kullanıyorum Antivirus değiştirmek istiyordum eğer Kaspersky ücretsiz ise kullanabilirim.

ESET taramasında da bir şey çıkmadı heralde şuan bir sorun yok tekrardan herkeze teşekkürler.

Son düzenleme:

Bir zamanlar deneysel amaçlı keylogger, RAT kullanıyordum en basit obfuscation işlemi ile ESET antivirüs'ü geçilebiliyor o günden sonra çok nadir bir şekilde antivirüs kullanırım ve PCI'mde asla warez uygulama indirmem, bilmediğim maillerden gelen PDF'leri asla açmam, bunlar basit ama etkili önlemler arkadaşın durumunda ise hiç tehlikeye atmaması gerek sağlam bir virüs ise başına daha çok iş açabilir, neyin nereden çıkacağı belli olmaz eğer gerçekten emin iseniz yapın onun dışında başka yerlere yönelin, şahsi tercihim; Eğer benim gözetimim dışında bir virüs bulaşmış ise sanmıyorum ama elimde sürekli yedek flash bellekte Windows 10 kurulumu bulundurur, sürekli olarakta yabancı kaynaklardan dosya inip inmediğini kontrol ederim.

Bir zamanlar deneysel amaçlı keylogger, RAT kullanıyordum en basit obfuscation işlemi ile ESET antivirüs'ü geçilebiliyor o günden sonra çok nadir bir şekilde antivirüs kullanırım ve PCI'mde asla warez uygulama indirmem, bilmediğim maillerden gelen PDF'leri asla açmam, bunlar basit ama etkili önlemler arkadaşın durumunda ise hiç tehlikeye atmaması gerek sağlam bir virüs ise başına daha çok iş açabilir, neyin nereden çıkacağı belli olmaz eğer gerçekten emin iseniz yapın onun dışında başka yerlere yönelin, şahsi tercihim; Eğer benim gözetimim dışında bir virüs bulaşmış ise sanmıyorum ama elimde sürekli yedek flash bellekte Windows 10 kurulumu bulundurur, sürekli olarakta yabancı kaynaklardan dosya inip inmediğini kontrol ederim.
Bende artık öyleyim, hazır USB artık hazır duruyor ve indirilen dosyalara hep bakıyorum. Üstelik Kaspersky anlık koruma da açık. 1 ay önce indirilenlerde zip dosyası buldum ama ben indirmemiştim, internette aratınca Mining Virüsü yazıyırdu, Virustotal temiz buldu ama uygulama çok fazla CPU kullanıyordu, bende başka bilgisayardan yazdırdım USB belleği, şu anda hala duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı