Bilgisayarda zararlı yazılım var

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba acil yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarıma zararlı bir yazılım soktum galiba ve disk kullanımı ani şekilde çok fazla artıyor ve bilgisayar kapanıyor. Mouse ve klavye kontrolümden çıkıyor. Lütfen yardımcı olun.

Bilgisayara kodlama yapmak için bir program indirdikten sonra.
Bilgisayarı ağ ile güvenli modda başlattıktan sonra bu linkteki aracı indirip tarayın. Sistem normale döner ve bilgisayarı kullanabilirseniz verdiğim antivirüs ile bir kez tam tarama yapmanızı öneririm.

Eğer sıkıntı çıkarsa başka bir bilgisayar üzerinden bu imajı flash belleğe yazdırıp bilgisayarı onun üzerinden boot edip taramanız gerekecek.

RAT nedir harbiden merak ettim. Bu arada Adwcleaner öneririm.
Bir nevi trojan denebilir, sonundaki T harfi bunu ifade eder. Cihazın kontrolünü ele geçirerek kimlik hırsızlığı, hesap hırsızlığı, casusluk gibi amaçlarla kullanılabileceği gibi, güvenlik amacı ile kullanıldığı da bilinir.

Merhaba acil yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarıma zararlı bir yazılım soktum galiba ve disk kullanımı ani şekilde çok fazla artıyor ve bilgisayar kapanıyor. Mouse ve klavye kontrolümden çıkıyor. Lütfen yardımcı olun.

Bunu tavsiye etmiyorum. Ancak hayatımda defalarca kez antivirüslerimi etkisiz hale getirip kendini gizleyen virüsle karşılaştım ki. Ben virüs bulaşmış bilgisayara er ya da geç format atarım.

Şuan bilgisayardayım ve kaspersky ile tarama yaptım. Bir sorun yok gibi gözüküyor ama bi format atmalı mıyım yoksa yeterlimidir.

Artı -2 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı