Virüslü bilgisayarda format USB'si nasıl oluşturulur?

captainarelin

Hectopat
Daha fazla  
Konu malum. Windows 10 kullanıyorum. Mobil veya sıfırlama gibi bir alternatifim yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Windows'u korsanmış (yeni öğreniyorum) ondan format atmalıyım ama virüste var. Bir çözümü var mı?

Microsoft'un sitesinden Windows 10'a gore media creation tool indirin ve imaji microsoft serverlarindan indirdikten sonra yazacaginiz diski secin. Ya da duruma gore diski rufus ile de yapabilirsiniz.

Konu malum. Windows 10 kullanıyorum. Mobil veya sıfırlama gibi bir alternatifim yok. Çözüm önerilerinizi bekliyorum. Windows'u korsanmış (yeni öğreniyorum) ondan format atmalıyım ama virüste var. Bir çözümü var mı?

Antivirüs ile tara. Virüs silinirse normal bir şekilde format at.

Microsoft'un sitesinden Windows 10'a gore Media Creation Tool indirin ve imaji Microsoft serverlarindan indirdikten sonra yazacaginiz diski secin. Ya da duruma gore diski Rufus ile de yapabilirsiniz.

Evet ama bilgisayarda virüs var. Sıkıntıda bu ve tüm korsanlar virüs diye biliyorum. Yani Windows'u korsan ve bunu yeni öğreniyorum ve PC virüslü. Virüslerin hepsi Windows'an değil. Ne yapmalıyım nasıl virüsün USB'ye buluşmasını engellerim.

Antivirüs ile tara. Virüs silinirse normal bir şekilde format at.

Kaspersky Internet Security kullanıyorum zaten. Bulup silse burada olmazdım yani.

Diske Linux kurup ardından Windows kurabilirsin.
İşletim sistemi yazdırırken zaten disk silinecek, Windows'ta çalışan virüs de Linux sistemde çalışmaz.

Bu tam olarak ne kadar sürer veya 2 işletim sistemindeki çalışabilecek 2 ayrı virüs kapmışsam? Gerçi bu pek etkilemedi aslında şu an düşününce.

Çıkart diski at yenisini al.
Bu kadar paranoyak olma.
Linuxda sen izin vermediğin sürece hiçbirşey olmaz herhangi bir paket vs. yüklemek için senin parola girmen gerekiyor yani bilgin dahilinde kritik ayarlar değiştirilemez, paket yüklenemez veya çalıştırılamaz.
Virüs konusunda BİOS' a bile virüs bulaşabiliyor önemli olan senin ne kadar güvenlik gerektirecek bir iş yaptığın.

Geri
Yukarı