Virüslü bilgisayardan ISO yazdırarak format atmak ne kadar güvenli?

YigitAND

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Kaspersky ile arama yaptığımzda uygulama 70'den fazla zararlı yazılım bulmuştu. Ben daha önceden bu bilgisayara USB'yi takmıştım -ödev zorunluluğu sebebi ile- ve kurulum sırasında hata verme ihtimali yüksekmiş. Kurulum belleğine ödev ihtiyacı sebebiyle bir klasör atmıştım. Bu sırada USB'ye zararlı yazılım girmiş midir? Virüslü bilgisayardan ISO yazdırarak aynı bilgisayara format atmak ne kadar güvenli?
@403052

ISO'yu ve Rufus'u önceden indirip güvenli modda yazdırma işlemini yapmak daha mantıklı olur. Fakat Rufus güvenli modda çalışıyor muydu bilmiyorum.

Yanlış bilgi
ISO'yu Rufus ile yazdır format at hiçbir şey olmaz. USB bilgisayara taktığında bilgisayarından virüs bulaşsa dahi Rufus ile yazarken USB biçimlenecek.

ISO'yu Rufus ile yazdır format at hiçbir şey olmaz. USB bilgisayara taktığında bilgisayarından virüs bulaşsa dahi Rufus ile yazarken USB biçimlenecek.
Biçimlendirdikten sonra bulaşırsa diye biraz çekindim. Biçimlendirildikten sonra tüm sektörlerin silindiğini biliyorum fakat bu biraz çekindirici.

Biçimlendirdikten sonra bulaşırsa diye biraz çekindim. Biçimlendirildikten sonra tüm sektörlerin silindiğini biliyorum fakat bu biraz çekindirici.

Bir şey olmaz :) %1 ihtimalleri konuşmak gerekirse zaten biçimlendirdikten sonra format atacaksın gene atarsın veya gene USB biçimlendirirsin 2 dakikalık iş :)

Geri
Yukarı