Virüslü dosya yönetici olarak çalıştırıldıktan sonra ne yapmalı?

Eğer PC de hepsinin şifresi vs varsa siz yandınız. Hepsini tek tek yenileyip 2FA açmalısınız.

Hocam bir de ekran görüntülerine ulaşabilir mi? Ulaşabilirse eğer çok büyük sıkıntı olur benim için

Discord'da farklı konum koruması var, mail kutunu kontrol eder misin?

Hayır işte herhangi bir konumdan giriş yoktu kontrol ettim eminim sadece benim bilgisayarım.
Ama hesabıma ulaşıp kendi sunucusuna Nitro basmış

Hocam bir de ekran görüntülerine ulaşabilir mi? Ulaşabilirse eğer çok büyük sıkıntı olur benim için

Hayır işte herhangi bir konumdan giriş yoktu kontrol ettim eminim sadece benim bilgisayarım.

Evet ulaşabilir. Her bilginiz şu an elinde.

Discord 2FA açtınız mı?

Siz beni mi anlamıyorsunuz ben mi anlatamıyorum virüs gitti adam zaten virüsü sildi şu an sadece karşıdaki adamda şifreler var biz şifreleri yenileyelim ki adam girince şifre yanlış desin. Tek tek anlatayım mı?
Siz malware taramasına bu kadar güveniyor olabilirsiniz fakat neye istinaden başkalarının da güvenmesini istiyorsunuz?

Cihazında hangi virüs var bilmiyoruz, hangi verilere erişti bilemiyoruz tarama ne buldu bilmiyoruz. Asıl sorun ise ne bulmadı bilmiyoruz.

"Format atmadan şifre değiştir virüsü zaten sildiniz sonra format atın" diyorsunuz. Virus gittiyse neden format atıyor, format atacaksa-risk varsa neden aynı cihaz ile şifre değiştiriyor?

Yapılması gereken başka cihaz ile şifre değiştirip, format atmak. Tarama virüs bulduysa format şart.

Siz malware taramasına bu kadar güveniyor olabilirsiniz fakat neye istinaden başkalarının da güvenmesini istiyorsunuz?

Cihazında hangi virüs var bilmiyoruz, hangi verilere erişti bilemiyoruz tarama ne buldu bilmiyoruz. Asıl sorun ise ne bulmadı bilmiyoruz.

"Format atmadan şifre değiştir virüsü zaten sildiniz sonra format atın" diyorsunuz. Virus gittiyse neden format atıyor, format atacaksa-risk varsa neden aynı cihaz ile şifre değiştiriyor?

Yapılması gereken başka cihaz ile şifre değiştirip, format atmak. Tarama virüs bulduysa format şart.

*Hocam şu an en önemli hesaplarımın şifrelerini telefonumdan değiştirdim.
*Kaspesky ve Malwarebytes virüs bulmadı.
*Birazdan da format atacağım.

Ayni olay basima geldi. Pc formatladim. Maillerde 2 faktorlü actim ve hatta auth programi kurdum. Buna ragmen hala epostaya gelen sifre yenileme kodlariyla hesaplarimi caliyor. Epostaya tekrar giris yapildigina dair mail yok. Telefonu da hard formatla temizleyecegim. Google in sifre yoneticisindeki tum hesaplarinizin sifrelerini degistirmenizi oneririm. Ayrica guvenlik duvari programi indirdim izinsiz hicbir uygulama calisamaz. Bunun haricinde sizce bu mailler artik cöp müdür kapatmanin bir yolu var mi komple ?

Hocam bir de ekran görüntülerine ulaşabilir mi? Ulaşabilirse eğer çok büyük sıkıntı olur benim için.

Ama hesabıma ulaşıp kendi sunucusuna Nitro basmış.
Ekran görüntülerin ile uğraşacağını sanmıyorum genelde böyle kişiler direkt hesap ve şifrelere bakıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı