Virüslü dosyayı açmadan da virüs bulaşır mı?

Yossiverdes

Centipat
Merhaba. AHK clicker.exe adında program yükledim. Açmadan hemen kontrol ettim. Trojanlı dosya çıktı. Açmadığım halde virüs bulaşır mı? - programı kullanmamda sakıncası var mı VirusTotal sonuçlarına göre.

Son düzenleme:
Merhaba. AHK clicker.exe adında program yükledim. Açmadan hemen kontrol ettim. Trojanlı dosya çıktı. Açmadığım halde virüs bulaşır mı? - programı kullanmamda sakıncası var mı VirusTotal sonuçlarına göre.
Trojanlı olduğunu bilemezsiniz. Artık anlayın MaxSecure ve Jiangmin çöplerinin sözüne güven olmaz. Hele MaxSecure musallat.exe virüsüne temiz diyen bir program. Bunlar dedi diye virüs olacak diye bir şey yok. Ayrıca bilinmez ama açmadan sorun olacağını sanmıyorum. Bu tarz ".exe" dosyalarının çalıştırılıp yürürlüğe girmesi lazım. VT sonucuna göre MaxSecure ve Jiangmin zaten sayma onlar olmasada olur çöp kutusu olarak sokmuşlar onları. VirlT ise false-possitive vermiş olabilir. Güvenilir duruyor. Şuradan Hybrid-Analysis raporu çıkartıp sonucu buraya atın; Free Automated Malware Analysis Service - powered by Falcon Sandbox

Geri
Yukarı