Virüslü dosyayı çalıştırmadan virüs bulaşır mı?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Ben bir program indireyim derken yanlışlıkla virüslü dosya indirdim fakat çalıştırmadım sadece bilgisayarıma indi. Virüs bulaşmış olabilir mi?

Virüsün nasıl olmasıyla alakası var.
Exe dosyası içinde trojan ise sen onun üzerine çift tıklayıp açana kadar bir zarar gelmez.
Fakat bootsector virüsü HDD'e yerleşir sistem açıldığı anda aktif olur.

Aslında tam olarak da inmemişti tamamlanırken iptale bastım.
anonfiles.com adlı siteye yüklemiş adam oradan indirirken ek olarak bir dosya indiriyordu tamamlanırken iptal ettim ama içim rahat etmedi. :(
ama çalıştırmadımda dosyayı hiç tıklamadım sadece indirme tamamlanırken iptale bastım.

Sürpriz bozan nedir?
Linkin tamamını seçip satır içi sürpriz bozan kullanabilirsiniz.

Daemon Tools indirme linkini bulamadım ama bunda da aynı şekilde o dosya iniyor.
İnstaller_14bsOS adında bir exe indiriyor.
Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yap ve lütfen sonuçları gönder bize. Ama lütfen crakli indirmeyin.

sonuç.png

Sonuç bu şekilde.

Son düzenleme:
Aga kurban olayım korsan indirmeyin, bu hem piyasayı hem de bilgisayarınızı mahvediyor. Ya açsaydınız o zaman ne olacaktı? Biliyorum ekonomi çöp ama madem illa korsan indireceksiniz ismini verecektim ama reklam olur diye söylemiyorum kısacası güvenli sitelerden indirin. En azından güvenli.

Virüsün nasıl olmasıyla alakası var.
Exe dosyası içinde trojan ise sen onun üzerine çift tıklayıp açana kadar bir zarar gelmez.
Fakat BootSector virüsü HDD'e yerleşir sistem açıldığı anda aktif olur.
selam ben gamepad için dosya indirmiştim indirdikten sonra kapadım dosyayı virüstotalde tarattım trojen çıktı ama çift tıklamadım hiçbirşeye rar dosyası açınca uyarı veriyor ya kapattım bende crackli rar indirince verdiği uyarıyı sonra trojen çıkınca direkt sil dedim çöp kutusundanda sildim endişelenmeme gerek varmı birşey olurmu yani

Sorun olmaz tespit edildiyse açmamışsın zaten. Hangi AV kullanıyorsanız tam tarama yapın kontrol için de MBAM ile kontrol edebilirsiniz.
merhaba ben dosyayı indirdiğimde dosya klasörünü açtım ama hiçbirşeye tıklamadım sonra kapadım dosyayı ve virüstotalde tarama yapınca 3 virüs çıktı gösterdi kaspersky indirdim kurdum ve toplam 3 tane trojen sildim AV bugün indirdim kaspersky onun dışında windows defender kullanıyordum kaspersky bi fps düşüşü yaparmı kullanmaya devam edeyim mi free sürüm

Geri
Yukarı