Virüslü USB nasıl temizlenir?

Kod:
CMD > Diskpart > list disk > select disk (Flash no.) > clean
 > create partition primary > select partition 1 > acitve > assign

Her şey silinir.

O PC ile uğraşılmaz. Geçen hafta 3 GB RAM vardı bu hafta almışlar herhalde birini 2'ye düşmüş. 😅

Kaspersky kendi PC'mde var ama USB'yi takınca hemen problem olmaz değil mi? PC'ye bulaşmadan Kaspersky siler umarım. Güvenli modda açsam nasıl olur veya Kali'de falan?

Bence virüs gereksiz korkulan bir şey önemli dosyalarınızı güvenli bir disk veyahut USB de saklarsanız daha faydalı olur. Bir sıkıntıda ise bilgisayara (virüs gidene kadar) format atabilirsiniz. Ek bir şey demek istiyorum siz virüs indirmedikçe virüs diye bir şey olmaz.

Bence virüs gereksiz korkulan bir şey önemli dosyalarınızı güvenli bir disk veyahut USB de saklarsanız daha faydalı olur. Bir sıkıntıda ise bilgisayara (virüs gidene kadar) format atabilirsiniz. Ek bir şey demek istiyorum siz virüs indirmedikçe virüs diye bir şey olmaz.
Rapora baktım Kali Linux iso dosyasını virüs olarak görüyor bu normal mi?
@Linux Aliskanligi @izmirkartali

Bir başka usb ile linux sürümü indirip live usb hazırlayıp pcyi bios üstünden live usb ile başlat sonra virüslü usbyi tak linux ile formatla. Windows virüsleri linux üstünde çalışmaz.

Bir başka usb ile linux sürümü indirip live usb hazırlayıp pcyi bios üstünden live usb ile başlat sonra virüslü usbyi tak linux ile formatla. Windows virüsleri linux üstünde çalışmaz.
Sorun USB kaynaklı değilmiş. CMD'den sıfırlayınca gitmiş herşey zaten. AV Kali'yi virüs olarak görüyor.

Geri
Yukarı