Virüslü USB nasıl temizlenir?

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba. Okulda sunum için bir USB'nin içini boşalttım ve boş bir şekilde okul PC'sine taktım. İçindeki virüsü nasıl temizleyebilirim?

Okul PC'si içindeki virüsleri silmeniz lazım. Yoksa her seferinde bulaşacaktır. Aktif ve sağlam bir AV açıp belleği bilgisayarlara öyle takın.

Merhaba. Okulda sunum için bir USB'nin içini boşalttım ve boş bir şekilde okul PC'sine taktım. İçindeki virüsü nasıl temizleyebilirim?

Kaspersky indirip hem okul bilgisayarını taratın hem de USB'yi.
Eğer hızlı taramada bilgisayarda virüs çıkmazsa tam tarama yapın.

USB virüslü PC de takılıyken disk yönetiminden USB belleği silin. Ardından temiz PC'ye takıp disk yönetiminden yeni birim oluşturun.

Okul PC'si içindeki virüsleri silmeniz lazım. Yoksa her seferinde bulaşacaktır. Aktif ve sağlam bir AV açıp belleği bilgisayarlara öyle takın.
O PC ile uğraşılmaz. Geçen hafta 3 GB ram vardı bu hafta almışlar herhalde birini 2'ye düşmüş. 😅

Kaspersky ile sürücüyü tarayabilirsin.
Kaspersky kendi PC'mde var ama USB'yi takınca hemen problem olmaz değil mi? PC'ye bulaşmadan Kaspersky siler umarım. Güvenli Modda açsam nasıl olur veya Kali'de felan?

O PC ile uğraşılmaz. Geçen hafta 3 GB ram vardı bu hafta almışlar herhalde birini 2'ye düşmüş. 😅

Kaspersky kendi PC'mde var ama USB'yi takınca hemen problem olmaz değil mi? PC'ye bulaşmadan Kaspersky siler umarım. Güvenli Modda açsam nasıl olur veya Kali'de felan?
Benim yazdığım yöntemleri deneyin ilk önce. Öyle AV ile uğraşmaya gerek yok.

Sırasıyla şu iki programı deneyin.

1. Musallat.exe virüsü silme programı
  2. USB Show 3.0
Bu programlardan hiçbiri işe yaramazsa diğer arkadaşların dediği yöntemleri deneyin.

@Silinen üye

Geri
Yukarı