Virüslü USB'den format atmak

B A T U H A N

Hectopat
Makaleler
1
Dostlar selam. Yarın sistemi bilgisayarcıya götürüp format attıracağım, elimde flashbellek yok. Aklıma takılan soru ise orada ki kullandıkları flahbellekte virüs varsa ne olur? Biliyorsunuz format attıran kişi çok ve çeşitli bilgisayarlara takıyorlar o flashı. Formatladıktan sonra yine virüs bulaşır mı?

Dostlar selam. Yarın sistemi bilgisayarcıya götürüp format attıracağım, elimde flashbellek yok. Aklıma takılan soru ise orada ki kullandıkları flahbellekte virüs varsa ne olur? Biliyorsunuz format attıran kişi çok ve çeşitli bilgisayarlara takıyorlar o flashı. Formatladıktan sonra yine virüs bulaşır mı?
Attığı format zaten genelde virüs oluyor korsan atarsa virüs demek.
Zaten setup dosyasında virüs varsa cracksızsa bilgisayarı pek kullanamazsın.

Rufus ile içine Windows yazılırken her şey siliniyor zaten diye biliyorum.

Umarım öyledir diye umuyorum😃

Güvenilir bir bilgisayarcıysa mutlaka temizliyordur. Bulaşmaz korkma. Format atmadan önce sorarsın o zaman bilgisayarcıya temiz midir diye.

Virüs olsa bile virüs yok diyebilir bence.

Attığı format zaten genelde virüs oluyor korsan atarsa virüs demek.
Zaten setup dosyasında virüs varsa cracksızsa bilgisayarı pek kullanamazsın.

Korsandan kastınız korsan Windows mu hocam?

Evet demek istediği orijinal olamayan Windows ama güvenilir ve bilindik bilgisayarcılar orijinal kullanıyordur zaten format attırmadan önce sorarsınız. Ayrıca virüs olsa bile yok demez çünkü kendi zarar girecek sonradan. Çözüm olarak seçilirse mutlu olurum.

Hocam, virüslü USB ile format olmaz. Zaten Rufus biçimlendirme yapıyor. Arkadaşlar, korsan aktifleştirmeyi belirtmişler.

Evet demek istediği orijinal olamayan Windows ama güvenilir ve bilindik bilgisayarcılar orijinal kullanıyordur zaten format attırmadan önce sorarsınız. Ayrıca virüs olsa bile yok demez çünkü kendi zarar girecek sonradan. Çözüm olarak seçilirse mutlu olurum.

Hocam, virüslü USB ile format olmaz. Zaten Rufus biçimlendirme yapıyor. Arkadaşlar, korsan aktifleştirmeyi belirtmişler.

Dostlar şimdi kesinleştirelim. Adam USB takacak format atacak tamam. USB'de virüs varsa benim sisteme virüs bulaşır mı? Formattan pek anlamıyorum kusura bakmayın.🙃
Evet hocam, bilgisayarcılar lisans hatası vermesin diye genelde korsan atar ama bazıları insan evladı oluyor.

Korsan kurup kurmadığını anlayabilir miyim peki?

Geri
Yukarı