Virüsten nasıl kurtulunur?

Arkadaşlar az önce dediğiniz gibi services.msc'yi kontrol ettim ve o virüs ile gelen bir servise rastladım. Servisi durdurdum her şeyi yaptım fakat silemedim hala services.msc'de duruyor. Nasıl silebilirim?

Önce Kaspersky, sonrada AdwCleaner ile tarama yapın.

Arkadaşlar az önce dediğiniz gibi services.msc'yi kontrol ettim ve o virüs ile gelen bir servise rastladım. Servisi durdurdum her şeyi yaptım fakat silemedim hala services.msc'de duruyor. Nasıl silebilirim?

Antivirüsün dosya parçalayıcısı ile silebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elle silemezsiniz. Virüs olduğundan nasıl eminsiniz? Kaspersky'nin tarama sonucunda bir şey tespit etmediğini söylediniz. Kullanıcı hesabınız yönetici iznine sahip mi?

Elle silemezsiniz. Virüs olduğundan nasıl eminsiniz? Kaspersky'nin tarama sonucunda bir şey tespit etmediğini söylediniz. Kullanıcı hesabınız yönetici iznine sahip mi?

Virüs olduğundan eminim çünkü şu rehberde yazıyordu
Eğer yorumlarını incelerseniz bir arkadaş demiş bunu. Ayrıca kullanıcı hesabım administrator olarak gözüküyor kullanıcı hesaplarında.

Virüs olduğundan eminim çünkü şu rehberde yazıyordu
Eğer yorumlarını incelerseniz bir arkadaş demiş bunu. Ayrıca kullanıcı hesabım administrator olarak gözüküyor kullanıcı hesaplarında.
Aşağıdaki yazılımla "full scan" yani tam tarama yapın;

İlk 14 günü gerçek zamanlı korumaya sahip olduğundan dolayı kullandığınız antivirüsle çakışabilir. O yüzden gerçek zamanlı korumasını kapatabilirsiniz.

Ek olarak Kaspersky ile hızlı tarama değil de tam tarama yaptığınızdan emin misiniz? Tespit etmesi gerekiyordu.

Aşağıdaki yazılımla "Full scan" yani tam tarama yapın;

İlk 14 günü gerçek zamanlı korumaya sahip olduğundan dolayı kullandığınız antivirüsle çakışabilir. İkisinden birinin gerçek zamanlı korumasını kullanın.

Ek olarak Kaspersky ile hızlı tarama değil de tam tarama yaptığınızdan emin misiniz? Tespit etmesi gerekiyordu.

Dediğinizi yapacağım. Fakat ben virüsten kurtulduğumu düşünüyorum. Nedense anlayamadığım neden Defender'a falan girdiğimde öyle bir uyarı alıyorum bu.

1620501685739.png

False-positive de olabilir. Bundan kimse emin olamaz. Uyarının ekran görüntüsünü atar mısınız?

Şaka gibi ya neymiş bu virüs. Şimdi internetten bazı çözümlere göz atıyordum şimdi de gpedit.msc dosyasına giremiyorum.

Eki Görüntüle 1014253

Şaka gibi ya neymiş bu virüs. Şimdi internetten bazı çözümlere göz atıyordum şimdi de gpedit.msc dosyasına giremiyorum.
İnternet bağlantınızı kesip girmeyi deneyin.
Giremiyorsanız komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın. Tırnak işareti olmadan "SFC /scannow" komutunu girin. Ek olarak Kaspersky tarama sonuçları nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı