Virüsü inerken yarıda durdurmak sorun çıkarır mı?

cluster

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Bir siteden bir şey indiriyordum. Setup indirip açtım. Sonra onu yüklerken yarısında indirmeyi durdurdum. Şu an Malwarebytes ile tarama yapıyorum. Herhangi bir sorun çıkar mı? İndirdiğim şeyin VirusTotal linki: VirusTotal

Nasıl yani? Tam anlayamadım.

Dostum, virüs dediğimiz şey sadece kurmamızla oluşmaz, indirirkende oluşabilir, siteye girdiğimizdede oluşabilir ne bileyim linke tıkladığımızdada, silerkende, birçok şeyden oluşabilir, türüne göre değişir. Kimisi kayıt defterini düzenler, kimisi bilgilerini çalmaya çalışır, kimisi hiçbir şey yapmaz sadece orada durur, kimisi işletim sistemini bozar, virüsü oluşturan şeyi bilmek gerek, o yüzden spesifik bir cevap vermek burada imkansız, sen indirirken durdurdum sildim dersin belki indirme linkinde virüs vardır tarayıcını bozar gibi gibi, eğer ağır işgillendiğin bir konuysa tam net cevap alabilmek için virüsün ne olduğuna bakmak gerek, eğer çok işgillenmiyorsan burada zarar verir ya da vermez diyenlerin cevapları aslında biraz hava kalıyor, çünkü virüsün türünü çalışma mantığını, etki alanını, ne üzerine kodlandığınu bilmiyoruz 🤷🏻‍♀️

virüs setup açılmadan bulaşmaz diye biliyorum. Öyle bir sıkıntı yaşamıştım. Setupu açmadıysanız sorun olmaz denildi. Zaten yüklerken uyarı verince sildiyseniz sıkıntı olacağını sanmam. Ben içim rahat etsin diye malwarebytes birde kaypersky ile taratmıştım tavsiye üzerine ve sorun yaşamadım.

Hocam Malwarebytes ve Defender bulamadıysa yok demektir, VirusTotal sonucuda false possitive gibi zaten bende hiç uğraşmayın.

Sağ olun hocam ben yine de Kaspersky ile tarama yapacağım hala bir korku var içimde.

Virüs setup açılmadan bulaşmaz diye biliyorum. Öyle bir sıkıntı yaşamıştım. Setupu açmadıysanız sorun olmaz denildi. Zaten yüklerken uyarı verince sildiyseniz sıkıntı olacağını sanmam. Ben içim rahat etsin diye Malwarebytes bir de kaypersky ile taratmıştım tavsiye üzerine ve sorun yaşamadım.

Malwarebytes ile taramada hiçbir şey çıkmamıştı şimdi şu Kaspersky ile tarama yapacağım.

Dostum, virüs dediğimiz şey sadece kurmamızla oluşmaz, indirirkende oluşabilir, siteye girdiğimizdede oluşabilir ne bileyim linke tıkladığımızdada, silerkende, birçok şeyden oluşabilir, türüne göre değişir. Kimisi kayıt defterini düzenler, kimisi bilgilerini çalmaya çalışır, kimisi hiçbir şey yapmaz sadece orada durur, kimisi işletim sistemini bozar, virüsü oluşturan şeyi bilmek gerek, o yüzden spesifik bir cevap vermek burada imkansız, sen indirirken durdurdum sildim dersin belki indirme linkinde virüs vardır tarayıcını bozar gibi gibi, eğer ağır işgillendiğin bir konuysa tam net cevap alabilmek için virüsün ne olduğuna bakmak gerek, eğer çok işgillenmiyorsan burada zarar verir ya da vermez diyenlerin cevapları aslında biraz hava kalıyor, çünkü virüsün türünü çalışma mantığını, etki alanını, ne üzerine kodlandığınu bilmiyoruz 🤷🏻‍♀️

Yardım ettiğiniz için teşekkürler hocam.

Sağ olun hocam ben yine de Kaspersky ile tarama yapacağım hala bir korku var içimde.

Malwarebytes ile taramada hiçbir şey çıkmamıştı şimdi şu Kaspersky ile tarama yapacağım.

Yardım ettiğiniz için teşekkürler hocam.
ben de öyle korkmuştum. Kaç kere tarattım hatırlamıyorum o zaman. Sonra araştırdım forumlarda öyle korkum geçti. Zaten sorun da yaşamadm. Malwarebytes ve kaspersky de bir şey çıkmaz ise sorun olacağını sanmam. Genelde öyle yorumlar okudum. İçini rahat ettirecekse..

Ben de öyle korkmuştum. Kaç kere tarattım hatırlamıyorum o zaman. Sonra araştırdım forumlarda öyle korkum geçti. Zaten sorun da yaşamadm. Malwarebytes ve Kaspersky'de bir şey çıkmaz ise sorun olacağını sanmam. Genelde öyle yorumlar okudum. İçini rahat ettirecekse.

Sağ olun içim biraz rahat etti Kaspersky kuramadım çünkü deneme süresi bitmişti yarın tekrar tarayacağım bir şey çıkmaz ise artık umursamam ama çıkarsa bir şeyler daha yapacağım.

Olur, dosyayı yürüttüğünüz anda sorun yaratır. Softonic üzerinden Installer aracılığıyla VLC kurmaya çalışmışsınız sanırım, en çok Adware bulaşır. Her ihtimale karşı tarama yapın.

Olur, dosyayı yürüttüğünüz anda sorun yaratır. Softonic üzerinden ınstaller aracılığıyla VLC kurmaya çalışmışsınız sanırım, en çok adware bulaşır. Her ihtimale karşı tarama yapın.

Biraz geç gördüm kusuruma bakmayın adware nedir? Bir de softonicden psiphon kurmaya çalışmıştım VirusTotal'a attigimda trojan falan yazıyordu galiba ben yanlış VirusTotal linki atmışım.

Olur, dosyayı yürüttüğünüz anda sorun yaratır. Softonic üzerinden ınstaller aracılığıyla VLC kurmaya çalışmışsınız sanırım, en çok adware bulaşır. Her ihtimale karşı tarama yapın.

Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim attığınız linkten indirdim ve C diskine tarama yaptığımda temiz çıktı karantinada bir şey yoktu görev yöneticisinde de bir şey yoktu galiba bir şey olmamış ben her türlü durum için tekrar tarama yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı