Virüsün tamamen silindiği nasıl anlaşılır?

Ertuğrul Töre

Femtopat
Daha fazla  
Muhtemel virüslü dosyayı sildim, virüs var mıdır? Kaspersky ile tarattım temiz diyor fakat içimde şöyle bir ukte kaldı;

Acaba Kaspersky dosyayı sildiğim için mi virüsü bulamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemel virüslü dosyayı sildim, virüs var mıdır? Kaspersky ile tarattım temiz diyor fakat içimde şöyle bir ukte kaldı;

Acaba Kaspersky dosyayı sildiğim için mi virüsü bulamıyor.

Dosyayı sildiyseniz, virüs gitmediysede bulur. Başka dosyalara sıçramıştır. Kaspersky virüs girmesini engellemede iyi. Silme konuısunda Malwarebytes öneririm. Yani bir de Malwarebytes ile taramanız iyi olur.

Antivirüs programı uyarı vermiyorsa yüksek ihtimalle virüs yoktur. Emin olmak için tam tarama yapabilirsiniz.

Dosyayı sildiyseniz, virüs gitmediysede bulur. Başka dosyalara sıçramıştır. Kaspersky virüs girmesini engellemede iyi. Silme konuısunda Malwarebytes öneririm. Yani bir de Malwarebytes ile taramanız iyi olur.

Dediğim gibi Kaspersky ile tarattım virüs çıkmadı, Malwarebytes ile de tarayacağım. Teşekkürler.

Antivirüs programı uyarı vermiyorsa yüksek ihtimalle virüs yoktur. Emin olmak için tam tarama yapabilirsiniz.
yaptım Malwarebytes ve kaspersky ile teşekkürler.

İçinde halen bir kuşku varsa dosyalarını yedekleyip tem kurulum yapabilirsin :)

2 antivirüs ile tarattım, kuşku yok teşekkür ederim iyi günler

Elle sildiyseniz tamamen silinmemiş olabilir. Bu gibi durumlarda standalone tarayıcılar yerine bootable disk oluşturup tarama yapmanız gerekli. Zira zararlının ana kaynağı bulunamayacağı için bağlamlar çıkarılamayabilir tarama motorları tarafından.

Kaspersky Rescue Disk veya ESET SysRescue kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı