Çözüldü VirusTotal Execution Parents nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar VirusTotal üzerinde bu kısım neyi ifade ediyor? Meraklandırıyor çünkü değişik .exe dosyaları bulunuyor. "Allahyönetim.exe" gibi gibi saçma saçma şeyler bulunuyor. Ne bu?

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Kendini maskeleyen programların listesi onlar. Yani diyelimki o tarattığınız dosya Skype o dosya gibi gözüken ve gözükmeye çalışan dosyaların listesi. Yani örneğin o fotoğraf daki RuneRealm.exe kendisini Skype gibi göstermeye çalışıyor ve bu sayede bilgisayarınıza virüs girmesini sağlıyor kendini Skype gibi gizleyerek siz de o programı Skype sanıp kullanmaya devam ediyorsunuz.

İyi anlatamamış olabilirim anlamadıysanız/anlatamadıysam şu konuya bakmanızı öneririm: Çözüldü: "Execution Parents" ve "PE Resource Parents" Ne Anlama Geliyor?
Kendini maskeleyen programların listesi onlar. Yani diyelimki o tarattığınız dosya Skype o dosya gibi gözüken ve gözükmeye çalışan dosyaların listesi. Yani örneğin o fotoğraf daki RuneRealm.exe kendisini Skype gibi göstermeye çalışıyor ve bu sayede bilgisayarınıza virüs girmesini sağlıyor kendini Skype gibi gizleyerek siz de o programı Skype sanıp kullanmaya devam ediyorsunuz.

İyi anlatamamış olabilirim anlamadıysanız/anlatamadıysam şu konuya bakmanızı öneririm: Çözüldü: "Execution Parents" ve "PE Resource Parents" Ne Anlama Geliyor?

Son düzenleme:
Çözüm
Kendini maskeleyen programların listesi onlar. Yani diyelimki o tarattığınız dosya Skype o dosya gibi gözüken ve gözükmeye çalışan dosyaların listesi. Yani örneğin o fotoğrafdaki RuneRealm.exe kendisini Skype gibi göstermeye çalışıyor ve bu sayede bilgisayarınıza virüs girmesini sağlıyor kendini Skype gibi gizleyerek.

İyi anlatamamış olabilirim anlamadıysanız şu konuya bakmanızı öneririm: Çözüldü: "Execution Parents" ve "PE Resource Parents" Ne Anlama Geliyor?
Hocam çok teşekkür ederim, yok hocam güzel anlattınız demek istediğinizi anladım. Açıkladığınız için sağ olun çözüldü olarak işaretliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı