Çözüldü Virustotal sonuçları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asdasdffggg

Centipat
Arkadaşlar merhaba, rica etsem bir sonuçlara bakabilir misiniz?

2 Adet Anti-Virüs malware virüsü var diyor ancak Kaspersky herhangi bir virüs yok diyor, çok ortada kaldım, ne yapmalıyım?

Çözüm
Site temiz.

Kaspersky de zaten temiz demiş.

Aynısını ben tarattım hiç zararlı bulmadı mesela.

- Peki bunun nedeni nedir?

Nedeni belli. Siteye girmeden direkt arama motorunda çıkan sonuçlardaki sitelerin bağlantısını üzerine gelip yönlendirmeli Google linkini tarattığınız için. Redirect içeren bağlantılar şüpheli veya zararlı olarak görülebilir.
Arkadaşlar merhaba, rica etsem bir sonuçlara bakabilir misiniz?

2 Adet Anti-Virüs malware virüsü var diyor ancak Kaspersky herhangi bir virüs yok diyor, çok ortada kaldım, ne yapmalıyım?
Hocam ne olduğu belli olmayan iki tane program virüs dedi diye geri kalan onca programı niye atıyorsun :) Sağlam işte besbelli

Artı -1 Eksi
Google'da virüs olacağını hiç sanmıyorum. Bu arada yönlendirdiği sitenin de linki yanlış. "teknolojikorgretmenler.com" yazıyor, öyle bir site yok. "teknolojikogretmenler.com" olması gerekirdi.

Yönlendirdiği sitenin tarama sonucu:
Yönlendirme linki olduğu için anti-virüsler uyarı vermiş olabilir.
False-positive, yanlış alarm yani :)

Site temiz.

Nedeni belli. Siteye girmeden direkt arama motorunda çıkan sonuçlardaki sitelerin bağlantısını üzerine gelip yönlendirmeli Google linkini tarattığınız için. Redirect içeren bağlantılar şüpheli veya zararlı olarak görülebilir.

Çözüm
Google'da virüs olacağını hiç sanmıyorum. Bu arada yönlendirdiği sitenin de linki yanlış. "teknolojikorgretmenler.com" yazıyor, öyle bir site yok. "teknolojikogretmenler.com" olması gerekirdi.

Yönlendirdiği sitenin tarama sonucu:
Yönlendirme linki olduğu için anti-virüsler uyarı vermiş olabilir.
False-positive, yanlış alarm yani :)
Linke telefondan bakmıştım, sanırım yanlış geçirmişim bakıyorum hemen.

Site temiz.

Telefon'dan tekrar baktım doğru girmişim linki. Sizin son olarak dediğiniz şey doğrudur.
Herkese teşekkürler arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı